umowa słowna

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

umowa słowna

Postprzez krzycho12 » N, 29 maja 2011, 06:28

Więc tak jest taka sprawa , posiadam konto na dotpay.pl , i kody sms są ustawione na witrynie holyskill.pl , za wysyłane sms pojawiają się pieniądze na dotpay (aktualnie jest ich 300 zł ) Gracze wysyłają sms (by dostać usługi) . Dogadałem się z założycielem holyskill , że za prowadzenie konta dostaję miesięcznie 50 zł . Czy jest możliwość , że zabiorę całe 300 zł i nie będe miał żadnych kłopotów prawnych ? Wkońcu to ja jestem właścicielem dotpay . W sumie na gg dogadywaliśmy się , żę nie dokładnie 50 zł dostawał tylko jakieś grosze . Pozdrawiam
krzycho12
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 29 maja 2011, 06:21

Re: umowa słowna

Postprzez Antonio » Wt, 31 maja 2011, 07:01

Ładnie to tak za 50 zł kolegę tracić..
Antonio
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 06:52

Re: umowa słowna

Postprzez admin » Cz, 2 cze 2011, 11:37

krzycho12 napisał(a):Czy jest możliwość , że zabiorę całe 300 zł i nie będe miał żadnych kłopotów prawnych ?


300 zł kwalifikuje się już pod przestępstwo. Możesz mieć kłopoty.

Kodeks karny:

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.
admin
Administrator
 
Posty: 21
Dołączył(a): Wt, 1 lut 2011, 00:18


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron