Umowa podpisana przez osobę nie mającą pełnomocnictwa do zawierania takich umówPILNE

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Umowa podpisana przez osobę nie mającą pełnomocnictwa do zawierania takich umówPILNE

Postprzez Ivona79 » Pn, 29 maja 2006, 13:21

Kochani proszę zajrzyjcie na ten temat, bo teraz dopiero zauważyłam, że mój problem jest na podatkowym a nie na forum prawnym.
http://mforum.biz/viewthread.php?FID=2&TID=10853

Dodatkowo mam pytanie, może ktoś zna jakiś artykuł, którym mogłabym się posłużyć, mówiący że umowa podpisana przez osoby nie mające prawa do zawierania umów, są nieważne. Bardzo by mi to pomogło.
Czy uznać że sprawa jest beznadziejna, ale przecież, nie będziemy płacić za coś czego nie zamawialiśmy.
Sprawa bardzo pilna.
Ivona79
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Ivona79 » Pn, 29 maja 2006, 15:10

Znalazłam takie artykuły kodeksu cywilnego:
"Art. 103. § 1. Jeżeli zawierający umowę jako pełnomocnik nie ma umocowania albo przekroczy jego zakres, ważność umowy zależy od jej potwierdzenia przez osobę, w której imieniu umowa została zawarta.
§ 2. Druga strona może wyznaczyć osobie, w której imieniu umowa została zawarta, odpowiedni termin do potwierdzenia umowy; staje się wolna po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu.
§ 3. W braku potwierdzenia ten, kto zawarł umowę w cudzym imieniu, obowiązany jest do zwrotu tego, co otrzymał od drugiej strony w wykonaniu umowy, oraz do naprawienia szkody, którą druga strona poniosła przez to, że zawarła umowę nie wiedząc o braku umocowania lub o przekroczeniu jego zakresu"

Już myślałam że podam par.1 im w piśmie,

ale w jaki sposób ja mogę je zastosować, jeśli par. 3 mówi o odpowiedzialności osoby nieumocowanej, to by wyszło na to samo. No chyba że te paragrafy tyczą się sytuacji, kiedy zarządali potwierdzenia, a go nie otrzymali, nie potrafię czytać takich artykułów, więc wytłumaczcie mi o co chodzi..

Reklama nie została jeszcze wydrukowana, więc w jaki sposób mogę wykorzystać te paragrafy, żeby to wszystko odkręcić, oni nie żądali żadnego potwierdzenia czy pełnomocnik jest umocowany prawnie, błagam pomóżcie!!
Ivona79
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości