• Porady prawne
Euro-tax.pl

ubezpieczenie

polisy na życie, OC, AC, ubezpieczenia indywidualne, ubezpieczenia nieruchomości, majątku

ubezpieczenie

Postprzez mars » Śr, 8 gru 2004, 21:51

Czy działania Banku i firmy ubezpieczeniowej są prawidłowe?

zgodnie z umową zawartą z Bankiem dokonałam ubezpieczenia samochodu/samochód zakupiony w kredycie/Płatnosć rozłożyłam na dwie raty.
W kilka dni po ubezpieczeniu dokonano kradzieży i uszkodzenia pojazdu.Szkodę zgłosiłam na policje i do ubezpieczyciela.Zakład naprawczy w porozumieniu z firmą ubezpieczeniową dokonał naprawy samochodu/biegły oszacował straty/. Po naprawie/po upływie 4 miesięcy/ubezpieczyciel nie informujac mnie o wysokosci przyznanego ubezpieczenia przelał pieniądze na Bank, który zatrzymał pieniadze.Rachunki zlozył zakład naprawczy,który nie otrzymał zapłaty. W dodatku z akt szkody wynika ,że wypłacono o 1000 zł mniej niż zostało przyznane ubezpieczenie.Czy bez posiadania oryginału polisy ,bez opłacenia II raty ubezpieczenia zakład ubezpieczeniowy mógł wypłacić odszkodowanie Bankowi nie informując mnie o wysokosci przyznanego odszkodowania z pokrzywdzeniem firmy ,która dokonała naprawy samochodu Obecnie zakład ubezpieczeniowy wystąpił o zapłatę IIraty składki.nie dokonał potrącenia pomimo że posiadał duże przyznane mi środki,które oddał do Banku.
mars
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Cz, 9 gru 2004, 01:21

Czy działania Banku i firmy ubezpieczeniowej są prawidłowe?

Jeżeli dokonano cesji praw z polisy AutoCasco na rzecz banku, to działania zakładu ubezpieczeń są zgodne z prawem.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mars » Cz, 9 gru 2004, 12:54

samochód był ubezpieczany każdego roku i po ubezpieczeniu sporządzano każdorazowo nową umowę cesji polisy ubezpieczeniowej.która zawierała nowy numer polisy.W umowie widnieje zapis ceduje z dniem... uprawnienia z tytułu polisy ubezpieczeniowej numer... oraz powstałe w przyszłosci uprawnienia z tytułu wszystkich kolejnych polis ubezpieczenia w/w rzeczy
Z polisy ubezpieczeniowej z której wypłacono odszkodowanie nie była sporzadzona umowa cesji polisy ubezpieczeniowej z nowym numerem polisy.Bank powołał się na zapis,,powstałe w przyszłosci''Jednocześnie wartosć wypłaconego ubezpieczenia a przyznanego /akta szkody/ została zanizona o 30% Kiedy się upomniałam o różnicę w zapłacie firma ubezpieczeniowa odpowiedziała że ja nie jestem stroną /cyt,, ja tu nie istnieje i nie mam żadnych praw ,tylko Bank , a Bank nie wnosił zastrzeżeń.
mars
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez loco » Cz, 9 gru 2004, 19:56

Na umowie cesji praw z tytułu umowy ubezpieczenie powinny znajdować się zapisy regulujące kwestię ewentualnych rozliczeń pomiędzy kredytobiorcą, bankiem a firmą ubezpieczeniową.
Dziwne, że w Twoim przypadku ich brak...
Pzdr.
loco
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Ubezpieczenia Indywidualne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron