świadectwo pracy

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

świadectwo pracy

Postprzez franek » Cz, 5 lut 2004, 20:44

Witam Forumowiczów
Sąd I instancji / sąd pracy/ uznał mój stosunek pracy pomiedzy mną , a pracodawcą - umowa o pracę . Pozwany odwołał się do Sądu Okręgowego / wydz. pracy/ , który to również podtrzymał w mocy wyrok sądu I instancji. U pracodawcy już nie pracuję , wyrok sądu okręgowego jest oczywiście prawomocny / z dniem, w którym odbyła się rozprawa sądu II instancji/ . Czy mój były pracodawca jest zobowiązany na podstawie tego wyroku przesłać mi swiadectwo pracy, czy ma obowiązek uczynić to sam , czy też ja muszę "poprosić " byłego pracodawcę o wystawienie mi swiadectwa pracy ?
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 6 lut 2004, 16:49

Sąd I instancji / sąd pracy/ uznał mój stosunek pracy pomiedzy mną , a pracodawcą - umowa o pracę


Co to znaczy? Jakie jest dokładnie rozstrzygnięcie sądu I i II instancji ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez franek » Pt, 6 lut 2004, 18:33

Marcinie, sąd I i II instancji uznał ,że łączący nas stosunek pracy nosił wszystkie cechy umowy o pracę. Pracowałem u pracodawcy zmuszony niejako ekonomicznie do załozenia DG , jednak ta praca nosiła wszystkie cechy umowy o pracę.
Pracodawca podczas mojej choroby po prostu stwierdził ,że kończy ze mną współpracę , nie płacąc mi za urlop i chcąć to osiągnąć/ polubownie nie udało się tego załatwić/ skierowałem sprawę do sądu pracy, gdzie uznano ,że łaczył nas stosunek pracy , noszący wszystkie cechy umowy o pracę. Na tej podstawie mogę żądać od pracodawcy zapłaty za nie wykorzystany urlop. Problem właśnie we wspomnianym świadectwie pracy , opisany powyżej.
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 6 lut 2004, 23:49

Czy mój były pracodawca jest zobowiązany na podstawie tego wyroku przesłać mi swiadectwo pracy, czy ma obowiązek uczynić to sam , czy też ja muszę "poprosić " byłego pracodawcę o wystawienie mi swiadectwa pracy ?


Pracodawca powinien sam przesłać Ci świadectwo pracy, ale przypomnieć mu o tym też może nie zaszkodzi...;).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości