świadczenie przedemerytalne

KRUS, ZUS, emerytury, zasiłki dla bezrobotnych, ubezpieczenia zdrowotne, opieka i pomoc społeczna, rehabilitacja inwalidów, stypendia socjalne, opiekę nad sierotami, renty, ubezpieczenie chorobowe,

świadczenie przedemerytalne

Postprzez Anna » Pn, 28 kwi 2003, 16:50

Witam państwa bardzo serdecznie. Zwracam się z prośbą o poradę prawną na temat świadczenia przedemerytalnego. Pracuję u męża w zakładzie na stanowisku pakowaczki od 01.05.2002r. na UMOWĘ O PRACĘ na czas nieokreślony. W związku ze złym stanem finansowym firmy zostałam zwolniona z przyczyn ekonomicznych (likwidacja stanowiska) z dniem 31.05.2003r. Będę miała wówczas przepracowane 30 lat i 3 miesiące. Mam 53 lata. Czy w związku z tym będę mogła jako pracownik ZWOLNIONY Z MĘŻA ZAKŁADU przejść na świadczenie przedemerytalne? Z poważaniem Anna e-mail: dg76@go2.pl
Anna
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 28 kwi 2003, 17:02

Witam państwa bardzo serdecznie. Zwracam się z prośbą o poradę prawną na temat świadczenia przedemerytalnego. Pracuję u męża w zakładzie na stanowisku pakowaczki od 01.05.2002r. na UMOWĘ O PRACĘ na czas nieokreślony. W związku ze złym stanem finansowym firmy zostałam zwolniona z przyczyn ekonomicznych (likwidacja stanowiska) z dniem 31.05.2003r. Będę miała wówczas przepracowane 30 lat i 3 miesiące. Mam 53 lata. Czy w związku z tym będę mogła jako pracownik ZWOLNIONY Z MĘŻA ZAKŁADU przejść na świadczenie przedemerytalne? Z poważaniem Anna e-mail: dg76@go2.pl


Art. 37 ust. 1 ustawy o zatrudnieniu i pzeciwdziałaniu bezrobociu:
Œwiadczenie przedemerytalne przysługuje, z zastrzeżeniem ust. 9, osobie, spełniającej określone w ustawie warunki do uzyskania statusu bezrobotnego i prawa do zasiłku, jeżeli:

1) osiągnęła wiek co najmniej 58 lat kobieta i 63 lata mężczyzna i posiada okres uprawniający do emerytury, wynoszący co najmniej 20 lat dla kobiet i 25 lat dla mężczyzn, lub

2) do dnia rozwiązania stosunku pracy lub stosunku służbowego z przyczyn dotyczących zakładu pracy, w którym była zatrudniona przez okres nie krótszy niż 6 miesięcy, ukończyła co najmniej 50 lat kobieta i 55 lat mężczyzna oraz osiągnęła okres uprawniający do emerytury wynoszący co najmniej 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn, lub,

3) do dnia rozwiązania stosunku pracy, z przyczyn dotyczących zakładu pracy, w którym była zatrudniona przez okres nie krótszy niż 6 miesięcy, osiągnęła okres uprawniający do emerytury, wynoszący co najmniej 35 lat dla kobiet i 40 lat dla mężczyzn, lub

4) do dnia 31 grudnia roku poprzedzającego rozwiązanie stosunku pracy, posiada okres uprawniający do emerytury wynoszący, co najmniej 34 lat dla kobiet i 39 lat dla mężczyzn, a rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło w związku z niewypłacalnością pracodawcy w rozumieniu ustawy z dnia 29 grudnia 1993 r. o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy (Dz. U. z 1994 r. Nr 1, poz. 1, z 1995 r. Nr 87, poz. 435, z 1996 r. Nr 5, poz. 34 oraz z 1997 r. Nr 28, poz. 153 i Nr 123, poz. 776, z 1998 r. Nr 106, poz. 668 i Nr 137, poz. 887 oraz z 2000 r. Nr 48, poz. 550), lub

5) zakończyła okres zatrudnienia, o którym mowa w art. 19 ust. 2a, i w wyniku zaliczenia go do okresu uprawniającego do emerytury spełnia warunki określone w pkt 1, 3 lub 4.


Wydaje się, że spełniasz przesłanki z pkt 2. Jednakże nie jestem przekonany, czy konstrukcja umowy o pracę z zakładem pracy męża przejdzie ;). Napisz ewentualnie coś więcej, co to znaczy, że jest to zakład męża - jaka jest jego forma prawna i jaka relacja wiąże męża z tym zakładem.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Ubezpieczenia społeczne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron