• Porady prawne
Euro-tax.pl

Staż/ ciągłość/ pracy a 1/2 etatu

polisy na życie, OC, AC, ubezpieczenia indywidualne, ubezpieczenia nieruchomości, majątku

Staż/ ciągłość/ pracy a 1/2 etatu

Postprzez Andrzej-M » So, 20 gru 2003, 16:59

Dziś od znajomej osoby usłyszałem ''zasłyszane" przez tę osobę od kogoś stwierdzenie,że jeżeli ktoś jest zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy czyli np.na 1/2 etatu to nie wlicza sie mu tego do ogólnego stażu pracy i zapytała mnie,czy to prawda?
Dla mnie takie stwierdzenie jest "rewelacją"- niby dlaczego 1/2 etatu / oczywiście w odpowiedniej proporcji/ nie miałoby się liczyć do ogólnego stażu pracy,ciągłości tej pracy i stosownie do wynagrodzenia z tego 1/2 etatu wymiaru póżniejszej emerytury/renty/?Przecież jest to zatrudnienie na podstawie Kodeksu Pracy,tyle że w niepełnym wymiarze,przysługują wszelkie objęte Kodeksem Pracy przywileje pracownicze łącznie z urlopem,więc nie rozumiem pytania,dlaczego 1/2 etatu nie miałoby być stażem pracy?
Andrzej-M
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 21 gru 2003, 13:27

Taka praca na pewno wlicza się do stażu pracy. Natomiast może być tak, że jeśli ktoś pracuje w niepełnym wymiarze czasu pracy i otrzymuje niskie wynagrodzenie (np. poniżej minimalnego), nie nabędzie niektórych uprawnień (np. zasiłku dla bezrobotnych).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Ubezpieczenia Indywidualne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron