• Porady prawne
Euro-tax.pl

sprzdaż firmy

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Postprzez Darek » N, 28 lis 2004, 19:58

sprzedaję składniki majątkowe mojej firmy znajomemu .. On zakłada działalność pod inną nazwą ale o tym samym profilu, ja natomiast zamykam firmę działajaca pod moim nazwiskiem... tym sposobem jestem bez majątku .... no i???

Któryś z przepisów kodeksu karnego z zakresu art. 300 do 302 zastosować się uda bez problemu ;)
macie inny pomysł??

Może wniosek o ogłoszenie upadłości? ;)
A zresztą, skoro chodzi o "pewne niesłuszne zobowiązania finansowe", to przecież nic Ci nie grozi. Ewentualne powództwa sąd oddali i po sprawie.
Prowadzenie sporów sądowych to normalna rzecz w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » N, 28 lis 2004, 20:08

Prowadzenie sporów sądowych to normalna rzecz w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej.



Dobrze prowadzony spór to ze dwa lata.W tym czasie można myśleć o spłacie zobowiązań.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Angel » N, 28 lis 2004, 20:11

E tam ... splata zobowiązań... tez mi sposób ...... Inni nie spąlcają a ja mam spłacać ??
Angel
 

Postprzez shuehos » N, 28 lis 2004, 20:24

Inni nie spąlcają a ja mam spłacać ??



Jeżeli byłyby to miliony,to z ekonomicznego punktu widzenia warto się zastanowić.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron