sprawa spadkowa

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

Sprawa spadkowa

Postprzez raf123 » Wt, 11 wrz 2007, 14:42

Prowadzimy sprawę spadkowej po zmarłej mamie (nie pozostawiła testamentu, mamy akt notarialny), która była właścicielka 1/4 nieruchomości. Informuję, iż ustawowymi spadkobiercami jest: ojciec ja i brat. 1-sza sprawa spadkowa odbyła się 2 sierpnia, ale została odroczona ponieważ siostra zmarłej która jest również właścicielką 1/4 tej nieruchomości dała pełnomocnictwo adwokatowi, który wystąpił z wnioskiem do sądu o danie mu 2 tygodniowego terminu na zgromadzenie dowodów, ponieważ siostra twierdzi, że to ona zobowiązana jest przestawić sądowi rzeczywistą wolę zmarłej co do majątku po jej śmierci.
Sąd postawił wniosek na zgromadzenie dowodów przez dwa tygodnie po czym po trzech tygodniach od tego momentu, sąd zobowiązał się wyznaczyć termin następnej rozprawy.
Aktualnie po zapoznaniu się z aktami sprawy stwierdziłem, że nie ma żadnych dowodów o co wnioskował adwokat, natomiast siostra zmarłej jest dopuszczona w charakterze świadka wraz z jej znajomym, którzy mają zeznawać co do woli majątku zmarłej oraz co do relacji jakie zachodziły między zmarłą a mężem.

W tej sytuacji jestem ciekawy jak długo jeszcze może się toczyć sprawa po mojej zmarłej mamie.
raf123
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Wt, 11 wrz 2007, 19:56

Przy naszym sadownictwie- o czym juz nie raz tu pisalem - moze trwac i dwa lata. A co do dowodow to zeznania swiadkow tez sa dowodami, jednak nie sadze by ( na podstawie tego co piszesz ) siostra matki miala jakiekolwiek szanse
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości