Sprawa spadkowa pomozcie

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

Sprawa spadkowa pomozcie

Postprzez robertg16 » Wt, 16 sie 2011, 12:09

MAM TAKI PROBLEM,
MOJA MAMA I JEJ BRAT ODZIEDZICZYLI PO RODZICACH SPADEK, ALE MAMA NIESTETY ZMARŁA I SPADEK PO NIEJ ODZIEDZICZYŁEM JA I MOJ OJCIEC. WUJEK 50% JA Z OJCEM PO 25%, SPADEK TO MIESZKANIE SPOLDZIELCZE WE WROCLAWIU I GARAZ , GDZIE GAZAZ JEST NA DZIADKÓW A PLAC SPOLDZIELCZY DO TEGO JEST JESZCZE DZIALKA OK 50ARÓW I NA TEJ DZIALCE NA MALENKIEJ WSI JEST DOM BARDZO STARY. JAK ZYLI DZIADKOWIE TO RODZICE SIE TAM MIESZKALI OK 10LAT JA TAM MIESZKAM OD 5LAT. JESTEM NA TEJ WSI ZAMELDOWANY JA I OJCIEC,JESTEM NAJEMCĄ. MAM PYTANIE CZY DO PODZIAŁU JEST TYLKO TA DZIAŁKA Z DOMEM CZY WROCŁAW TEZ???????????????
PO SMIERCI MAMY WPROWADZIŁA SIE MOJA NARZECZONA I ZROBILISMY WSPOLNY REMONT W TROJKE, ALE ONA JEST ZAMELDOWANA W DOMU RODZINNYM, MOJ OJCIEC NIE MIESZKA JUZ OKOLO 2LAT TU W DOMU, MIESZKA W RUDZIE ŚLĄSKIEJ MAM PYTANIE CZY MOGE GO BEZ JEGO ZGODY WYMELDOWAC SKORO TU NIE MIESZKA?????
I TERAZ NAJLEPSZE WCZORAJ ON JEGO KOBIETA I DWOJKA DZIECI SIE TU SPROWADZILI. WYBIŁ DRZWI W TYM STARYM DOMU AZ DZIWNE ZE SIE NIE ZAWALIŁO..... ZABRAL NAM KUCHNIE I POKOJ, I ZACZOŁ SIE PODZIAŁ O WSZYSTKO...
ROZWALIŁ MEBLE TE CO KUPIŁ BYŁA POLICJA ALE NIC NIE MOGĄ ZROBIĆ, POWIEDZIELI ŻEBY SIE DOGADALI, ALE ON JEST TERAZ AGRESYWNY I DEMOLUJE. CO MAM ZROBIC W TEJ SYTUACJI JEST ZASTRZEZONE ZEBY NIKOGO NIE MOZNA BYŁO ZAMELDOWAC. CZY TAK MOZNA??????????
DOM NIE JEST PODOBMO DO PODZIAŁU BO JEST PARTEROWY Z JEDNYM WEJŚCIEM, NO TERAZ Z DWOMA.....
I GROZIL ZE GO ZBURZY CO BY MU ZA TO GROZIŁO?????
PRORZE O POMOC
robertg16
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 16 sie 2011, 11:44

Re: Sprawa spadkowa pomozcie

Postprzez Ginger » Pt, 19 sie 2011, 22:44

robertg16 napisał(a):MAM PYTANIE CZY DO PODZIAŁU JEST TYLKO TA DZIAŁKA Z DOMEM CZY WROCŁAW TEZ?

Jeśli mieszkanie we Wrocławiu jak i działka z domem to spadek po dziadkach, to wszystko wchodzi po działu. (według częśc jak opisałeś powyżej 50%/ 25%/ 25%)

MOJ OJCIEC NIE MIESZKA JUZ OKOLO 2LAT TU W DOMU, MIESZKA W RUDZIE ŚLĄSKIEJ MAM PYTANIE CZY MOGE GO BEZ JEGO ZGODY WYMELDOWAC SKORO TU NIE MIESZKA?

Meldunek to jedynie wiadomość dla gminy, kto zamieszkuje dany lokal. Jeśli zameldowana osoba nie przebywa w danym lokalu więcej niż 3 miesiące i sama się nie wymeldowała, to inny lokator może to zrobić.

DOM NIE JEST PODOBMO DO PODZIAŁU BO JEST PARTEROWY Z JEDNYM WEJŚCIEM, NO TERAZ Z DWOMA...

Przy trudnym podziale majątku sąd czasami dokonuje podziału domu, ale wtedy muszą być 2 wejścia, a dom musi jakby podzielony na 2 oddzielne części.
A co z częścią domu wujka, bo pisałeś że do niego należy 50 % ?
Ginger
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pt, 8 kwi 2011, 05:18


Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron