Spłata mandatu

wykroczenia, naruszenia kodeksu drogowego, mandaty, kara nagany, grzywny, ograniczenia wolności,

Spłata mandatu

Postprzez ufo1987 » Wt, 17 gru 2013, 11:37

Witam. 12 października 2013 dostałem mandat 50 zł za usiłowanie spożycia alkoholu w miejscu publicznym od straży miejskiej. Nie zapłaciłem go, a teraz przyszło mi ZAWIADOMIENIE O ZAJĘCIU PRAWA MAJĄTKOWEGO STANOWIĄCEGO WYNAGRODZENIE U DŁUŻNIKA ZAJĘTEJ WIERZYTELNOŚCI BĘDĄCEGO PRACODAWCĄ. Zawiadomienie przyszło ze skarbówki i pisze na nim że wzywa się pracodawcę, aby nie wypłacał zajętej części wynagrodzenia, lecz przekazał ją organowi egzekucyjnemu aż do pełnego pokrycia zobowiązań pieniężnych. Z odsetkami kwota ta to 65.30. Ponadto pisze że kwotę należy wpłacić na podany rachunek bankowy. I teraz moje pytanie - takie pismo dostał tez pracodawca i to on potrąca mi z wynagrodzenia i wpłaca to i ja nie muszę się niczym martwić? I drga bardziej zawiła sprawa: W październiku czyli w miesiącu, w którym otrzymałem mandat byłem na umowie zlecenie u pracodawcy wedle którego ma nastąpić potrącenie z wynagrodzenia, miałem umowę na ten miesiąc natomiast nie pracowałem w tym miesiącu. Pod koniec listopada zmieniłem pracę i aktualnie pracuję na umowę zlecenie gdzie indziej. Czy w takim przypadku poprzedni pracodawca zobowiązany jest do zapłacenia tego mandatu potrącając z wynagrodzenia skoro nie dostałem wynagrodzenia za tamten miesiąc? Proszę o wszelkie wskazówki co robić aby nie zapłacić "podwójnie" tego, aby nie potrącił z wynagrodzenia tego poprzedni pracodawca albo aktualny oraz w przypadku gdybym chciał sam wpłacić należytą kwotę.
ufo1987
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 17 gru 2013, 11:34

Re: Spłata mandatu

Postprzez ufo1987 » N, 22 gru 2013, 12:09

Jak zwykle na tym forum brak odpowiedzi... Polecam...
ufo1987
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 17 gru 2013, 11:34

Re: Spłata mandatu

Postprzez maxs » Pt, 10 sty 2014, 16:11

Najprostsze - zapłacić mandat.
maxs
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt, 10 sty 2014, 16:02

Re: Spłata mandatu

Postprzez Vika66 » Pt, 9 lis 2018, 16:29

Ja też tak uważam, zapłać mandat i po problemie.
Vika66
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt, 9 lis 2018, 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Spłata mandatu

Postprzez nitzsche.mario » So, 26 lut 2022, 12:31

Hejka i jak się rozwiązała sprawa? Zgłosiłeś to dalej, czy po prostu zapłaciłeś? Mam teraz bardzo podobną sytuację i zastanawiam się co robić.
nitzsche.mario
 
Posty: 4
Dołączył(a): So, 26 lut 2022, 12:28
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Prawo Wykroczeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron