Spam - czy jest karalny?

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Spam - czy jest karalny?

Postprzez kowalski88 » Śr, 29 lip 2009, 22:41

Witam. Mój problem polega na tym, że od dłuższego czasu na moim serwerze prywatne osoby reklamują Test IQ. Ogłoszenia są wklejane jako komentarze do tekstów na forum internetowym. Chciałbym się dowiedzieć, czy takie osoby podlegają jakiejkolwiek karze. Z tego co się orientowałem do tej pory za takie Testy IQ zatrzymali dwie osoby ( dotyczy serwisu nasza-klasa - serwer padł z powodu programu jakim spamerzy zaczęli się posługiwać do reklamy testów). Jednak w moim przypadku, spam nie powoduje awarii serwera. Jest po prostu denerwującą rzeczą nie tylko dla mnie ale i użytkowników. Nic nie dają blokady konta ani blokady IP. Czy takie pojedyncze komentarze zalicza się jako spam? Chciałbym się dowiedzieć jakie są zasady prawne dotyczące spamu. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
kowalski88
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez admin » Cz, 30 lip 2009, 08:41

Klik. :)
admin
Administrator
 
Posty: 21
Dołączył(a): Wt, 1 lut 2011, 00:18


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron