słupy energetyczne na działce

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

słupy energetyczne na działce

Postprzez amy-lee » Wt, 16 lut 2010, 13:30

Na mojej działce znajdują się słupy energetyczne. Nie mogę dojść do ugody z ZE, więc jestem zmuszona skierować sprawę do sądu.
Mam pytanie - jak wyliczyć wartość przedmiotu sporu? Nie chcę zatrudniać rzeczoznawcy, gdyż opinia jest zbyt kosztowna. W jaki inny sposób ustalić wps?
Ten grunt to łąka klasy IV.

Z góry dzięki za jakies podpowiedzi.
amy-lee
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

słupy energetyczne na działce

Postprzez zeriba » Śr, 17 lut 2010, 09:51

a to zależy, jakie będzie żądanie wniesionego przez Ciebie pozwu, np:
a) jeśli będziesz żądać zapłaty wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z Twojego gruntu - wówczas wartością przedmiotu sporu (wps) jest kwota, jakiej zażądasz (zazwyczaj w takich sytuacjach wynagrodzenie to suma czynszu dzierżawnego, jaki można by uzyskać za dzierżawę gruntu zajętego przez urządzenia przesyłowe; musisz sama się zorientować jakie stawki czynszu w Twojej okolicy za tego rodzaju grunty się stosuje, popytaj sąsiadów, spróbuj dowiedzieć się w najbliższym biurze pośrednictwa obrotu nieruchomościami albo w urzędzie gminy)
b) jeśli będziesz domagała się usunięcia słupów z Twojego gruntu - wps to suma wydatków, jakie należy ponieść, aby słupy usunąć (koszty usunięcia)
c) jeśli będziesz żądać zapłaty określonej kwoty odszkodowania to również ta właśnie kwota stanowi wps (kwota ta odpowiada wysokości szkody, jaką poniosłaś na skutek tego, że na Twojej działce stoją słupy; np nie mogłaś działki uprawiać, choć zamierzałaś, więc nie osiągnęłaś jakiegoś dochodu z upraw)
zeriba
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: słupy energetyczne na działce

Postprzez kinia89 » Pt, 22 sty 2021, 19:47

Skoro jesteśmy przy takim temacie, to czy kojarzycie firmę respect energy? Czy faktycznie warto z nimi nawiązać współpracę? Pytam, ponieważ szukam firmy, która oferuje eko rozwiązania. Dowiedziałam się przez przypadek, że oni oferują sprzedaż prądu pochodzącego wyłącznie z odnawialnych źródeł.
kinia89
 
Posty: 194
Dołączył(a): Śr, 9 paź 2019, 11:04


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron