Skuteczne doreczenie, czyli jakie?

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Skuteczne doreczenie, czyli jakie?

Postprzez Laporteki » Wt, 12 lip 2005, 13:19

Czsami musze wyslac poczta wazne dokumenty-umowy lub weksle. W jaki sposob powinnam je wysylac aby nikt nie mogl zarzucic mi niedoreczenia tych dokumentow?
Czy wyslanie listem poleconym, za potwierdzeniem odbioru, gdzie w kopercie oprocz ww dokumentow czy weksli, bedzie lista z zawartoscia koperty, jest wystarczajaca?

Sprawdzalam w wyszukiwarce pod "skuteczne doreczenie" ale nie znalazlam konkretow. Wydaje mi sie ze juz byla rozmowa na ten temat ale nie wiem gdzie :)
Laporteki
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 12 lip 2005, 14:28

Tak mówiąc szczerze, nie ma raczej sposobu skutecznego na 100%. Potwierdzenie odbioru stwierdza tylko, że ktoś odebrał daną przesyłkę, natomiast nie jest dowodem na jej zawartość.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez t_o_m_a_s_h » Wt, 12 lip 2005, 15:31

Jest chyba coś takiego na poczcie jak "odbiór kontrolowany". Paczka, list itp. jest otwierane na poczcie w obecności jakieś komisji, ale radziłbym jeszcze dokładnie sprawdzić to na poczcie.
t_o_m_a_s_h
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 12 lip 2005, 23:02

Nie, nic takiego nie funkcjonuje na poczcie.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez t_o_m_a_s_h » Śr, 13 lip 2005, 12:15

Mimo wszystko zalecałbym zapytać na poczcie. Spróbować warto...
t_o_m_a_s_h
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pawel78 » Cz, 14 lip 2005, 16:45

Jeśli to możliwe - przez kuriera, odbierający potwierdzi, że otrzymał każdy dokument z listy. Albo zrobić kopie dokumentów i zarządać pieczątki z datą i podpisu, że przyjęto.
Pawel78
 


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron