Skazany tylko przez zeznania?

wykroczenia, naruszenia kodeksu drogowego, mandaty, kara nagany, grzywny, ograniczenia wolności,

Skazany tylko przez zeznania?

Postprzez bloodmanpl » Śr, 25 sie 2010, 15:58

Otóż: na początku kwietnia przyszedł do mnie do domu posterunkowy z informacją ze skargi, iż ludzie donoszą, że za szybko jeżdżę, na jednym kole. I w związku z tymi skargami chciał mi dać mandat wysokości 200 zł. Oczywiście nie przyjąłem go, bo powiedziałem, iż nie ma dowodów, a tylko przez zeznania świadków nie może mnie ukarać, bo to są tylko słowa. Więc powiedział, że sprawa trafi do sądu.

Dziś przyszedł dokument z sądu, że przegrałem sprawę i że mam do zapłaty 400 zł a w rubryce DOWODY są tylko 3 osoby, bez jakiejkolwiek mowie o nagraniach z kamer, czy coś. Jedną z osób jest właściciel pizzerii AMBIENTE w Strzeleczkach, a 2 następne dziewczyny to praktykantki jego. Właścicielowi pizzerii chodziło o to, że niby odstraszam mu klientów… Z tego wynika, że każdego można skazać, za same słowa innych… Czy coś da się z tym zrobić?

Pozdrawiam!
bloodmanpl
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 23 wrz 2010, 23:13

Nie ma takiej zasady, że nie można kogoś ukarać wyłącznie na podstawie zeznań. Zeznanie to w pełni dopuszczalny dowód.I podlega normalnej ocenie jak każdy inny (typu nagranie itp.).
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Wykroczeń

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron