ale dlaczego " pod rygorem rozpoznania sprawy" Jeśli nie dojdzie do zawarcia ugody, sąd nie będzie miał innego wyjścia jak rozpoznać sprawę, co na przykład wiąże się z kosztami... Generalnie zawarcie ugody jest dużo tańsze niż merytoryczne rozpoznanie sprawy i zakończenie jej wyrokiem sąd...