Samochod i z nim problemy.

odszkodowanie, zwrot towarów, reklamacja, Rzecznik Praw Konsumenta, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)

Samochod i z nim problemy.

Postprzez Tragboo » Cz, 31 mar 2005, 17:58

Dwa tygodnie temu kupilem w komisie samochod. Wraz z samochodem otrzymalem wazne(bynajmniej tak mnie zapewniali OC i AC) podobno w samochodzie bite byly tylko drzwi a nastepnie wymienione na nowe orginalne VW. Pierwszy wypadek byl zaraz po zakupie na drugi dzien odpadlo kolo poniewaz brakowalo w nim srub to puscilem im plazem ale wczoraj podczas skrecania zablokowala mi sie kierownica i wyladowalem w rowie samochod nie nadaje sie juz nawet do naprawy jest po dachowaniu i raczej nic juz z niego niebedzie... Podpisujac umowe sprzedajacy - komis. SPrzedajacy zaznaczyl ze samochod jest wolny od wad ukrytych. Mechanik powiedzial ze samochod mial caly przod i przwy bok skasowany i teraz jest(byl) wyklepany tylko. Gdy poszedlem do komisu powiedzieli mi ze nie moga nic zrobic, wlasciciel powiedzial ze kobieta miala stluczke o czym nie zawiadomila komisu i zostalo jej cofniete AC a oni nic nie moga zrobic. Wyszlo z tego kupe klamstwa i wiele przekretow bo duzo musialem w ten samochod zainwestowac. Zostalem oszukany przez komis, zagrozone przez niedoinformowanie bylo moje i 2 innych osob zycie. Co zrobic w takiej sytuacji. Samochod nie jest jeszcze zarejestrowany ani ubezpieczony na mnie ( nie zdarzylem ;-( )
Tragboo
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 31 mar 2005, 22:10

Czy nabywałeś samochód jako przedsiębiorca, czy jako konsument ? W pierwszy przypadku mają zastosowanie przepisy kc (zwłaszcza art. 770), w drugim - stosuje się przepisy o sprzedaży konsumenckiej.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Tragboo » Pt, 1 kwi 2005, 18:09

Ale mysli Pan ze mozna cos z tym zrobicz czy raczej nie...?
Tragboo
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Samochod i z nim problemy.

Postprzez kisiel » Wt, 19 wrz 2023, 12:59

Moim zdaniem, jeśli chodzi o opony, felgi i mechanikę samochodową to wszystkie te usługi warto wykonać w tym warsztacie https://autoopony.com/ . Mają naprawdę dobrych i doświadczonych mechaników. Moi znajomi wielokrotnie korzystali z ich usług i zawsze są bardzo zadowoleni.
kisiel
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt, 17 sie 2021, 14:32


Powrót do Prawa Konsumenta

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron