rozpadek małżeństwa i wina

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

rozpadek małżeństwa i wina

Postprzez brodaps » Śr, 30 lip 2014, 06:29

jestem w związku 15 lat mamy córkę 13 letnią. Od jakiegoś czasu moja żona zbyt dużo czasu zaczęła spędzać na czatach gry online, wywalało to u mnie pewien niepokój lecz wmawiałem sobie eo to tylko zabawa. Po jakimś czasie żona powiedziała że jedzie do kuzynki. Była tam już wcześnie sama oraz z matka wiec nie wzbudzałem podejrzeń. Po ostatnim jej powrocie stwierdziła że odchodzi bo tam poznała kogoś i że chce spróbować ułożyć sobie. Podjąłem własne śledztwo. Okazało się że ten człowiek jest właśnie osobą którego poznała na grze a mnie zwodziła przez te kilka miesięcy w dodatku rozwodnik. Po rozmowie z żona wyjaśniła że powodem odejścia są kłopoty finansowe oraz mój charakter. Podkreślam że nigdy żony nie uderzyłem, nie jestem alkoholikiem, nie robię awantur, nadal ja kocham i chce ratować nasz związek. I teraz pytanie czy:
1. jeżeli złoże wniosek o rozwód to będzie to jej wina czy tez moja i czy przyczyną rozpadu może być charakter ewentualnie kłopoty finansowe?
2. i czy jeżeli ona złoży i przyzna się że taka była prawda i to jej wita jakie poniesie konsekwencje prawne?
3. i czy ten gość może być przyczyna rozpadku mojego związku?
brodaps

Re: rozpadek małżeństwa i wina

Postprzez Anita91 » Wt, 26 kwi 2016, 12:53

Wniosek może Pan złożyć z orzeczeniem o winie lub bez orzeczenia o winie. Jeśli żona dopuściła się zdrady to może Pan złożyć wniosek z orzeczeniem o winie i w takiej sytuacji Sąd inaczej patrzy na wysokość alimentów dla dziecka lub alimentów dla żony, jeśli wniosłaby taki wniosek.
Warto jednak skonsultować się z prawnikiem lub radcą prawnym, ponieważ na sali sądowej dzieją się różne rzeczy i to jeszcze Pan mógłby zostać oskarżony o rozpad małżeństwa.
Anita91

Re: rozpadek małżeństwa i wina

Postprzez gonlim » Wt, 25 lip 2017, 15:21

Moja mama korzystała z usług tej kancelarii adwokackiej warszawa [edytowano reklamę] i była bardzo zadowolona, adwokat pomógł jej w najbardziej dramatycznych dla niej chwili w życiu :)
gonlim

Powrót do Prawo Cywilne