projekt

prawa autorów, patenty, prawo własności intelektualnej, znaki handlowe, umowy licencyjne, tajemnice handlowe, Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych ZAiKS

projekt

Postprzez jurek765 » So, 7 wrz 2013, 11:13

W 2012 r złożyłem projekt dotyczący optymalizacji procesu produkcji. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnego dokumentu potwierdzającego lub negatywnego dotyczącego w/w projektu. Częściowo jest wykorzystywany nieoficjalnie przez pracodawcę. Podejrzewam że za to że domagałem się legalizacji projektu dostałem wypowiedzenie po 21 latach pracy. Co mogę zrobić, jakie są terminy żeby nie nastąpiło przedawnienie i ewentualne koszty które poniosę. Pracuję w dużym zakładzie prywatnym znanym w Polsce i na świecie.
jurek765
 
Posty: 4
Dołączył(a): So, 7 wrz 2013, 11:02

Re: projekt

Postprzez janklauzulowy » N, 15 wrz 2013, 11:53

Czy u tego przedsiębiorcy obowiązuje regulamin dotyczący kwestii projektów racjonalizatorskich? Zgodnie z art. 7 ust. 1 – 3 ustawy z 30 czerwca 2000 r. – Prawo własności przemysłowej (tekst jedn. DzU z 2003 r. nr 119, poz. 1117 z późn. zm.) przedsiębiorcy mogą przewidzieć w regulaminie przyjmowanie projektów racjonalizatorskich. Natomiast za projekt racjonalizatorski w rozumieniu ustawy można uznać każde rozwiązanie nadające się do wykorzystania, niebędące wynalazkiem podlegającym opatentowaniu, wzorem użytkowym, wzorem przemysłowym lub topografią.

W przypadku braku takiego regulaminu można ew. dopatrywać się ochrony swoich praw w przepisach ogólnych dotyczących ochrony dóbr osobistych zamieszczonych w kodeksie cywilnym.



________________________________________________________________________
Bezpieczny regulamin sklepu internetowego
janklauzulowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz, 5 wrz 2013, 10:34
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Prawo Autorskie i Własności Przemysłowej

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • projekt
    przez jurek765 » So, 7 wrz 2013, 11:13
    0 Odpowiedzi
    1561 Wyświetlone
    Ostatni post przez jurek765 Zobacz najnowszy post
    So, 7 wrz 2013, 11:13

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości