• Porady prawne
Euro-tax.pl

Problem z komornikem

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Problem z komornikem

Postprzez Rob23 » Cz, 29 wrz 2011, 06:30

Witam potrzebuje pomocy mianowicie
Mam zobowiązanie wobec firmy w wyskosci 100 tys wydany jest nakaz zapłaty który jest nieprawomocy
Komornik zajął ruchomości wartości jeden 30 tys drugi 60 tys wycena z kosmosu choć jest warty 80 tys
Splacilem komornikowi 10 tys dobrowolnie co miesiąc lecz on żąda większej kwoty na która nie jestem w stanie zaspokoić
Chce zając mi cała firmę co mam zrobić czy ogłosić upadłość czy pozwolić mu na dalesze rujnowanie mnie
Mam rozdzielnosc majątkowa a na skutek wizyty komornika zmusił moja żonę do przystąpienia do długu
Poprosił się wystraszyla i podpisała zobowiązanie
Co mam dalej zrobić?
Rob23
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 29 wrz 2011, 06:19

Re: Problem z komornikem

Postprzez Antonio » N, 2 paź 2011, 19:27

W przypadku ogłoszenia upadłości komornik wstępnie zawiesi egzekucję lub umorzy postępowanie egzekucyjne ( oczywiście jesli ku temu bedzie przeslanka prawomocnosci orzeczenia ). W drodze upadłości następuje likwidacja czyli wyprzedaż całego majątku upadłego, od postanowienia sądu zależy też czy pozostałe zobowiązania zostaną umorzone. Od chwili umorzenia wierzyciel ma 10 lat, zanim wierzytelność się przedawni.

A próbowałeś się teraz porozumieć z wierzycielem?
Antonio
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 06:52


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron