Prawo zasiedzenia

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

Prawo zasiedzenia

Postprzez reniaaa79 » Śr, 4 sty 2012, 02:09

Witam.
Mam pytanie w związku z prawen zasiedzenia. Pan Adam ur w 1958 r. Ma 3 rodzeństwa ale żadne z nich nie mieszka w domu rodzinnym tylko Pan Adam. Nie wiem czy ma znaczenie w którym roku się wyprowadzili?? Ojciec Pana Adama zmarł w 1975( 36 lat temu) matka w 1995( 16 lat temu) Dodam że matka przed śmiercią przepisala majątek rowno na wszystkie dzieci to było w ok 1992 roku. Moje pytanie brzmi czy Pan Adam może starać się o to aby dom został przepisany na niego w zwiazku z prawem zasiedzenia. Pan Adam przeprowadzał remonty w nim, wymienił okna i dach, opłacal za niego poodatek. Rodzeństwo Pana Adama jest za granicą i bardzo rzadko się odzywają ale z tego co się orientuję to są bardzo konfliktowi i napewno że dobrowolnie nie zgodzą się na to aby dom posiadła Pan Adam.
reniaaa79
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 4 sty 2012, 02:05

Re: Prawo zasiedzenia

Postprzez Ginger » Pn, 9 sty 2012, 11:20

Proszę uzupełnić informacje. W jaki sposób matka przepisała majątek (darowizna, testament)? Czy odbyła się prawa spadkowa, kto nabył spadek i w jakich proporcjach? Od kiedy rodzeństwo już tam nie mieszka? A dom był własnością obydwojga małżonków?
Ginger
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pt, 8 kwi 2011, 05:18


Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron