pożyczka hipoteczna

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

pożyczka hipoteczna

Postprzez DOMI » Śr, 30 maja 2012, 00:53

Witam,

Jestem w trakcie załatwiania pożyczki hipotecznej pod zastaw mieszkania(adaptacja strychu na pomieszczenie mieszkalne). Jest to jedno z dwóch mieszkań znajdujących się w jednym domu. Połowa domu (górna) przepisana jest na jedno dziecko-jest akt własności, natomiast druga połowa na drugie dziecko-osobny akt własności. Istnieje niestety jedna księga wieczysta. Moje pytanie - czy trzeba wyodrębnić połowę mieszkania i założyć osobną Księgę Wieczystą? W banku poinformowali, że trzeba by było tak uczynić, no chyba że rodzeństwo się zgodzi mieć hipotekę. Ile to kosztuje? Jak to załatwić?

pozdrawiam
DOMI
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 30 maja 2012, 00:46

Re: pożyczka hipoteczna

Postprzez assa » Śr, 11 sie 2021, 12:12

Z tymi pożyczkami to jest różnie. Wydaje mi się, że warto przekazać kilka złotych czasami więcej bankowi i mieć dodatkowe opcje. Jednak to nie ja będę się nad tym zastanawiać, a wy. Polecam więc taki https://adres-strony.pl/jak-bezpiecznie ... e-przydac/ artykuł.
assa
 
Posty: 90
Dołączył(a): Cz, 27 cze 2019, 11:12


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron