powiatowe zespoły do spraw orzekania o niepelnposprawności

KRUS, ZUS, emerytury, zasiłki dla bezrobotnych, ubezpieczenia zdrowotne, opieka i pomoc społeczna, rehabilitacja inwalidów, stypendia socjalne, opiekę nad sierotami, renty, ubezpieczenie chorobowe,

powiatowe zespoły do spraw orzekania o niepelnposprawności

Postprzez luce » N, 7 lip 2002, 17:45

Bardzo proszę o pomoc w rozstrzygnięciu statusu prawnego powiatowych zespołów orzekających. Mam z tym wielki problem. Chętnym do pomocy wszelkie informacje już przeze mnie uzyskane prześlę na email. POMOCY !!!!
luce
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Andrzej » N, 7 lip 2002, 18:14

Wszystko znajdziesz w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 21 maja 2002 r. w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności (Dz. U. 66, poz. 604).
Andrzej
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

co do rozporządzenia

Postprzez luce » N, 7 lip 2002, 21:02

Niestety ani prztaczane przez Ciebie Andrzeju rozporządzenie ani ustaw o rehabilitacji zawodowej i społecznej osob niepełnosprawnych nie rozwiązuje kwestii statusu prawnego PZONów.

Nie wiadomo czy są one jak można przeczytać w innym roporządzeniu jednostkami organizacyjnymi jednostek samorządu teryt. - a właściwie jednostkami organizacyjnymi powiatu czy jak chce GUS - cytuje z REGONu administracją rządową własnościa skarbu państwa. jak na mój, nie twierdze, że dobry, ogląd jedno z drugim sie kłóci - czy ktoś potrafii ta sprawę wyjaśnić !!!!

Bo ja nie rozumiem
luce
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 7 lip 2002, 21:13

Odpowiedź masz w art. 6a ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 123, poz. 776, ze zmianami):

Starosta w ramach zadań z zakresu administracji rządowej powołuje i odwołuje powiatowy zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności, zwany dalej „powiatowym zespołem”, po uzyskaniu zgody wojewody oraz przedkłada wojewodzie informacje o realizacji zadań.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 7 lip 2002, 21:16

jak można przeczytać w innym roporządzeniu jednostkami organizacyjnymi jednostek samorządu terytorialnego


Czy możesz wskazać, co to za rozporządzenie ??
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

uzupełninie dla Marcina

Postprzez luce » N, 7 lip 2002, 21:25

jasne, że moge to rozporządzenie RM z dnia 26 lipca w sprawie zasad wynagradzania i wymagań kwalifikacyjnych pracowników samorządowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego Dz. U Nr 61 poz. 708 strona 3779 - PZONy wymienione są tam w dziale IV.

Co do wcześnejszej kewstii wiem PZONy powołuje starosta w moim przypadku Prezydent za zgodą wojewody i tak się stalo ale gdzie szukać odpowiedzi jak tą jednostke ukonstytuować czy ma miec statut czy tylko regulamin org. i kto go nadaje. Jak jednostkę zgłaszać do Urzędu Skarbowego, jak zgłaszać jako płatnika do ZUS - na tak szczegółowe pytania znikąd odpowiedzi bo w ustawach jej nie wyczytałam - byc może nie potrafie czytać - dlatego błagam o pomoc
luce
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 7 lip 2002, 21:38

ale gdzie szukać odpowiedzi jak tą jednostke ukonstytuować czy ma miec statut czy tylko regulamin org. i kto go nadaje.


Z obowiązujących przepisów nie wynika mi obowiązek tworzenia takich aktów.

Jak jednostkę zgłaszać do Urzędu Skarbowego, jak zgłaszać jako płatnika do ZUS


Najlepiej zapytaj w tych instytucjach.


- na tak szczegółowe pytania znikąd odpowiedzi bo w ustawach jej nie wyczytałam -


Ja też Ci nie powiem, ale w starostwie powinni być też prawnicy, którym za coś się płaci ;).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez luce » N, 7 lip 2002, 21:48

Gdyby prawnicy w moim urzędzie potrafili udzielić odpowiedzi nie musialabym szukać tak rozpaczliwie pomocy :-)

Dzięki za zainteresowanie i próbe pomocy - obawiam się że w tych instytucjach ktore wskazałeś usłyszę - to Pani nie wie?. To nie my zakładamy jednostke tylko Pani i Pani powinna wiedzić.

Jestem wdzięczna za wszelka pomoc
luce
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Ubezpieczenia społeczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości