Potwierdzenie konta ebay przez tel. stacjona. innemu userowi

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Potwierdzenie konta ebay przez tel. stacjona. innemu userowi

Postprzez Marines22 » So, 17 lis 2012, 22:04

Witam, dostałem propozycję aby pomóc w aktywacji konta na Ebay kompletnie mi nieznanej osobie. Osoba ta twierdzi iż mieszka w Wielkiej Brytanii i zamierza sprzedawać konta do hostingów i serwerów www na polskim ebayu. Problem w tym iż do aktywacji konta w takim przypadku potrzebny jest podobno numer stacjonarny i jak się domyślać można osoba ta go nie posiada. I w tym momencie wkraczam ja, osoba podaje mój numer w formularzu, dostaje z ebaya telefon w którym automat podaje mi numer aktywacyjny a co dalej to się domyślacie. Jest to potrzebne tylko jednorazowo. Osoba twierdzi iż dostane 25% od sprzedawanych przedmiotów i wychodzi z tego parę stówek. Moje pytanie to czy można pociągnąć mnie do odpowiedzialności karnej w przypadku gdy aukcje będą fikcyjne lub będą przez to konto prowadzone inne przekręty.
Marines22
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 17 lis 2012, 21:48

Re: Potwierdzenie konta ebay przez tel. stacjona. innemu use

Postprzez Robert. » N, 25 lis 2012, 00:11

Można będzie tak przyjąć, gdyż, po pierwsze, przyczynił się Pan do sprawnego funkcjonowania takiego konta, a po drugie, i najważniejsze, osiąga Pan korzyść majątkową z przeprowadzanych na tym koncie operacji. Więc spokojnie można będzie to zakwalifikować jako współudział, jeżeli istotnie zostanie popełnione jakieś przestępstwo lub wykroczenie.

Mnie osobiście podejrzane byłoby już to, że ktoś zaoferował Panu stały zarobek w wysokości tych 25%, skoro udział Pana ma być jednorazowy - tylko do aktywacji konta. Radzę się zastanowić.
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron