ODSZKODOWANIE A ALKOHOL

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

ODSZKODOWANIE A ALKOHOL

Postprzez ohemaa » Śr, 21 wrz 2011, 18:28

Witam
Mój mąż miał wypadek o 4:00 rano, na zmianie 22:00-06:00. Stało się to w pracy, w firmie która zajmuje się produkcja szyb. Jego kolega podnosząc szybę niechcący pociął go wzdłuż policzka i szyi, ma 30 szwów i zostanie mu paskudna blizna. Do tej pory w firmie mojego męża od dziesięciu lat panuje zasada, że oni nie mówią że pocięli się w pracy. Więc mój mąż powiedział dla lekarza że stało się to w domu jak wychodził rano na papierosa, że spadły na niego drzwi balkonowe, i że był na kacu! Nie wiem skąd on to wymyślił. Lekarz wpisał w dokumentach że był pod wpływem etanolu, co zauważyliśmy dopiero po dwóch dniach, kiedy już nie można było zrobić badania krwi na własną rękę. Nie było robione banie krwi, mój mąż nie miał alkoholu we krwi, ale przez swoja głupotę może stracić prawo do odszkodowania. W firmie powiedziało mu ze zgłoszą to jako wypadek przy pracy. Nie wiemy co mamy robić. Czy zostanie uznane że mój mąż był pod wpływem alkoholu?
ohemaa
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 21 wrz 2011, 18:27

Re: ODSZKODOWANIE A ALKOHOL

Postprzez ohemaa » Śr, 21 wrz 2011, 18:50

Dodam że w sporządzeniu z miejsca wypadku napisano, że mój mąż nie był pod wpływem alkoholu.
ohemaa
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 21 wrz 2011, 18:27

Re: ODSZKODOWANIE A ALKOHOL

Postprzez Antonio » So, 24 wrz 2011, 22:11

ohemaa napisał(a):Dodam że w sporządzeniu z miejsca wypadku napisano, że mój mąż nie był pod wpływem alkoholu.

Czy ten protokół był sporządzany w miejscu pracy bezpośrednio po wypadku? Kto go sporządził? Jakie okoliczności wypadku mąż tu podał?

ohemaa napisał(a):Więc mój mąż powiedział dla lekarza że stało się to w domu jak wychodził rano na papierosa, że spadły na niego drzwi balkonowe, i że był na kacu!

Kiedy lekarz badał męża i spisał dokumentację?
Antonio
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 06:52

Re: ODSZKODOWANIE A ALKOHOL

Postprzez SCOW » Pn, 22 paź 2012, 19:02

Za każdy wypadek w pracy należne jest odszkodowanie. Także należy się Pani mężowi.
SCOW
 
Posty: 8
Dołączył(a): N, 21 paź 2012, 23:56

Re: ODSZKODOWANIE A ALKOHOL

Postprzez Unika » Śr, 25 sty 2023, 14:03

Przez alkohol można naprawdę mieć w życiu różne problemy. Zwłaszcza gdy się nie zna umiaru i sporo się go nadużywa. W takiej właśnie sytuacji jest mój krewny. Chcemy go wysłać do ośrodka Borowik, bo mają tam naprawdę doskonałe warunki i życzliwy personel. Zobaczymy czy się zgodzi na terapię.
Unika
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz, 20 maja 2021, 17:53


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron