Kurs Prawa Jazdy. Potrzeba Pilna Pomoc.

odszkodowanie, zwrot towarów, reklamacja, Rzecznik Praw Konsumenta, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)

Kurs Prawa Jazdy. Potrzeba Pilna Pomoc.

Postprzez winmap » Śr, 31 paź 2012, 07:51

Witam. Jeżeli napisałem temat w złym dziale przepraszam. Jestem nowy. Proszę przenieść do odpowiedniego.

Witam. Mam dosyć ciężki problem i proszę na prawdę o pomoc.
Mianowicie chodzi o to że rozpocząłem kurs na prawo jazdy na początku maja.
Pod koniec niestety musiałem go chwilowo zawiesić na 3 miesiące(Praca Wyjazd). Uzgodniłem wszystko z instruktorem który zapewnił mnie że gdy wrócę będziemy kontynuować kurs i będzie ok bez żadnych komplikacji.
Wracam a okazuje się że firma szkoleniowa nie istnieje już pod tym adresem gdzie się znajdowała. Nikt mnie o niczym nie poinformował. Kurs zapłacony. Dzwonie do nich. Nigdy nikt nie odbiera. Znalazłem w internecie że firma jest teraz pod nowy adresem i zajmuje się usługami wodno - kanalizacyjnymi.
Tak było jak istniał ośrodek :
Szkoła jazdy AMADA - Anna Domańska - Brodnica

http://www.naukajazdy.pl/assets/modu...brodnica-wp.pl

Teraz firma wygląda tak :
Brodnica, Wesoła, Amada Firma Szkoleniowo-Usługowa Anna Domańska - Panorama Firm

“Amada. Firma szkoleniowo - usługowa. Domańska A.”, “Brodnica”, Wesoła 18 a, Budowlane Usługi - Hydrotechniczne, Wod.-kan. - pkt.pl

Firma jak widać zajmuje się innymi usługami.
Dzwonie do nich i nigdy nikt nie odbiera, to samo na ulicy wesołej jak w linku. Nigdy nikogo nie ma albo nikt nie wychodzi.

Udało mi się z nimi skontaktować przez sms jak zacząłem straszyć ich policją.
Pani która prowadziła biuro i rzekom dalej prowadzi powiedziała że jest chora na raka i leży na wydziale onkologi. Oczywiście to była wymówka bo zacząłem żądać zwrotu pieniędzy. Wpłaciłem całość 800 zł i wyjezdziłem z tego tylko 3 godziny. Szefowa napisała mi że wypadało by mi się przedstawić. Ja napisałem do nich że skoro miałem z wami kontrakt na kurs ma pani mój nr i powinna pani wiedzieć kto się kontaktuje. Oczywiście dalej próbowałem się dodzwonić ale albo pocztą albo odrzucali połączenia. Potem ta kobieta kazała mi wysłać swój nr konta i dane do przelewu ale potem znowu napisała iż mi nie musi byc przyznany zwrot. Poczytałem wczoraj w sieci w kodeksie że kurs jest ważny bez terminowo od 2001 roku i mam prawo do zwrotu pieniędzy skoro firmy nie ma. A firma jest ale zajmuje się innymi usługami jak widać w linkach. No i jak znowu zacząłem ich straszyć ta Pani napisała mi że pierwszy słyszy że firma nie istnieje. To że ośrodek nie prowadzi szkoleń nie znaczy że firma nie istnieje. Powoływała się na CEIDG. Dzwoniłem do instruktora to powiedział mi że najlepiej złapać ich osobiście i rozmawiać z nimi krótko. Jeszcze mówił mi żebym nie mówił od kogo mam adres(ten instruktor to były policjant) To wszystko nie trzyma się kupy skoro ta sama Kobieta ma inną firmę pod tym adresem. Dalej zacząłem ja straszyć iż mi bezczelnie odpisywała to na końcu napisała mi że potrzebują pisma rezygnacji i mojej karty kursu i teraz rzekomo zaprosiła mnie w wtorki i czwartki po 15.30(byłem już wcześniej iż wyczytałem w internecie te godziny ale nigdy nikogo nie było)
Bardzo proszę Państwa prawników o Pomoc. Próbowałem dodzwonić się teraz do instruktora ale tez już nie odbiera czyli musieli się dogadać. Prosze o podanie jakiś paragrafów z kodeksu itp bo na prawdę się nie znam i chcę odzyskać swoje pieniądze i iść na nowy kurs. Nie chce mieć już nic wspólnego z tym ośrodkiem. Bardzo mi zależy. Do tego ta pani rzekomo była chora na raka a potem zaczęła mnie zapraszać do siebie do biura. Widać że kręcą. Bardzo proszę o Pomoc iż nie jestem z byt bogatym człowiekiem i dużo musiałem się na pracować na ta pieniądze. Zależy mi na prawie jazdy ale widzimy jaka jest sytuacja. Jeżeli czyta to ktoś wyżej ustawiony proszę sprawdzić tę firmę.


Do tego mam te wszystkie sms jak ta Kobieta pisała mi o raku a potem inaczej.
Napisał mi jeszcze że powinienem czytać co podpisywałem a ja nie podpisałem z nimi żadnych umów tylko zgodę na kurs bez bez żadnych regulaminów. Nie mam kopi iż to była tylko zgoda na kurs. Nie mam sobie nic do zarzucenia. Nie podpisałem żadnej umowy ani nic podobnego(nie mają żadnych moich dodatkowych podpisów) a ona tak piszę. Oczywiście boją się ale myślą że uda im się kogoś oszukać.
Mam kp od wpłata i kartę kursu. Wyczytałem na forum prawnym że to wystarczy do zwrotu pieniędzy.

Jeszcze raz proszę o Pomoc.
W ostateczności mogę się sądzić. Ta kobieta jeszcze bezczelnie w sms napisał mi nr tel 112 i gdzie znajduje się nasz sąd. To mnie najbardziej wkurzyło. Nie chce pakować się w problemy tylko dzyskać to co jest mi należne.
Jeszcze raz proszę o Pomoc.
winmap
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 31 paź 2012, 07:49

Re: Kurs Prawa Jazdy. Potrzeba Pilna Pomoc.

Postprzez winmap » Pn, 19 lis 2012, 08:59

Temat do usunięcia.
winmap
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 31 paź 2012, 07:49

Re: Kurs Prawa Jazdy. Potrzeba Pilna Pomoc.

Postprzez kinia89 » Cz, 9 gru 2021, 10:49

Na pewno warto takie rzeczy wiedzieć... Ogólnie to najlepiej byłoby wybierać sprawdzone ośrodki szkoleniowe, aby nie mieć problemów. Ja przykładowo teraz chce wykonać sobie prawo jazdy a2 kraków w OES Edukacja , bo jest to bardzo dobra szkoła, która jakiś czas już działa na rynku.
kinia89
 
Posty: 194
Dołączył(a): Śr, 9 paź 2019, 11:04

Re: Kurs Prawa Jazdy. Potrzeba Pilna Pomoc.

Postprzez felly » Cz, 6 paź 2022, 12:34

Prawdę mówiąc, żeby iść na szkolenie prawa jazdy, to powinnam zdecydować się najpierw na zarządzanie stresem czyli jak sobie radzić w trudnych sytuacjach , bo z tym mam problem. I mam nadzieję, że z czasem mi się to uda. I na pewno zdecyduję się na to, ale koniecznością będzie rozwijanie swoich innych umiejętności, a potem powoli podziałam z prawkiem.
felly
 
Posty: 82
Dołączył(a): Cz, 13 cze 2019, 15:18


Powrót do Prawa Konsumenta

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości