Czy można palić na ulicy ?

wykroczenia, naruszenia kodeksu drogowego, mandaty, kara nagany, grzywny, ograniczenia wolności,

Czy można palić na ulicy ?

Postprzez jeżozwierz » Cz, 14 kwi 2011, 09:17

Witam wszystkich,
od 2 dni zastanawia mnie pewna kwestia. We wtorek szedłem sobie ulicą paląc papierosa. Podeszli do mnie policjanci i zwrócili uwagę, pouczając o zakazie palenia w miejscach publicznych. Nie dostałem mandatu, ale zdziwiła mnie bardzo ich reakcja. Czy policja ma prawo karać mandatami za palenie papierosów na ulicy ?
jeżozwierz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 14 kwi 2011, 09:13

Re: Czy można palić na ulicy ?

Postprzez Ginger » So, 16 kwi 2011, 00:19

Za palenie na ulicy, np. spacerując sobie nie dostaniesz mandatu!
Chyba, że będzie to przystanek autobusowy, bowiem na przystanku nie wolna palić według przepisów...

Całkowity zakaz palenia obejmie szpitale, ośrodki zdrowia, zakłady pracy, publiczne miejsca przeznaczone do wypoczynku i zabawy dzieci (np. na plażach) no i wspomniane przystanki komunikacji publicznej,.
Palenie będzie dopuszczalne w specjalnie wydzielonych pomieszczeniach w hotelach, akademikach, uczelniach wyższych, a także np. w domach spokojnej starości i domach zakonnych. Tak samo restauracje muszą wydzielić dla palaczy specjalne pomieszczenia- palarnie z dobrą wentylacją.

Czyli spokojnie możesz palić u siebie w domu no i na podwórku z dala od przystanku ;)
Ginger
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pt, 8 kwi 2011, 05:18

Re: Czy można palić na ulicy ?

Postprzez kinia89 » Śr, 18 maja 2022, 22:04

Nie, akurat w miejscach publicznych to ja nie palę. Ale ogólnie to bardzo lubię palić, chociaż może nie powinnam się tym chwalić...Ale co tam. Teraz znalazłam tytonie papierosowe na stronie https://trafikanord.pl/pl/c/Tytonie-papierosowe/124 , która ponoć pochodzą z bardzo dobrych plantacji i zastanawiam się czy je nie kupić?
kinia89
 
Posty: 194
Dołączył(a): Śr, 9 paź 2019, 11:04


Powrót do Prawo Wykroczeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron