Problem z uciazliwym warsztatem

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Problem z uciazliwym warsztatem

Postprzez slawencjo » Cz, 16 gru 2004, 15:21

Witam

Mieszkam w domu jedno rodzinnym, moj sasiad posiada warsztat instalacji gazu odleglos od mojego domu okolo 15m, pracuje od samego ran do wieczora a nawet do nocy 6dni w tygodniu, ciagly halas(gazowanie samochodu), smrod, i jezdzace non stop samochody (dojazd do jego warsztatu jest zaraz przed moja brama uliczka jest waska i mala) zastawianie bramy itp. Rozmowa z gosciem nie przynosi rzadnych rezultatow wrecz odwrotnie jescze bardziej przeszkadzaja.

Prosze o rade jak moge z tym walczyc lub jakie moge podjac srodki prawne

Z gory dziekuje
slawencjo
 

Postprzez Marcin » Cz, 16 gru 2004, 22:01

Witam

Mieszkam w domu jedno rodzinnym, moj sasiad posiada warsztat instalacji gazu odleglos od mojego domu okolo 15m, pracuje od samego ran do wieczora a nawet do nocy 6dni w tygodniu, ciagly halas(gazowanie samochodu), smrod, i jezdzace non stop samochody (dojazd do jego warsztatu jest zaraz przed moja brama uliczka jest waska i mala) zastawianie bramy itp. Rozmowa z gosciem nie przynosi rzadnych rezultatow wrecz odwrotnie jescze bardziej przeszkadzaja.

Prosze o rade jak moge z tym walczyc lub jakie moge podjac srodki prawne

Z gory dziekuje


Zacznij od ustalenia, czy nie są przekroczone normy hałasu, zanieczyszczenia środowiska itp. Poproś odpowiednie urzędy o dokonanie stosownych pomiarów. Jeśli ta droga administracyjnoprawna nie pomoże, pozostają roszczenia cywilnoprawne o zaniechanie immisji (art. 222 § 2 kc w związku z art. 144 kc). Teoretycznie zresztą można próbować równolegle obu sposobów. W sprawie IV CK 17/2002 ("Rzeczpospolita" 2004/41 str. C4) SN orzekł, że w sporze między sąsiadami sąd cywilny może zakazać prowadzenia uciążliwego biznesu, niezależnie od wyników postępowania administracyjnego w tej samej kwestii.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 16 gru 2004, 22:55


Prosze o rade jak moge z tym walczyc lub jakie moge podjac srodki prawne




Kto był pierwszy tzn.uciążliwa działalność,czy Twój domek jednorodzinny?
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Problem z uciazliwym warsztatem

Postprzez Unika » Cz, 14 kwi 2022, 13:42

Warsztat to faktycznie uciążliwy problem, dla osób, które mieszkają w pobliżu. Mój mąż jednak założył taką działalność w miejscu, gdzie nikomu nie przeszkadza. Teraz jeszcze będzie kupował najlepsze jakościowo narzędzia tutaj https://www.narzedzia-krab.pl/ . Jeśli ktoś potrzebuje markowego sprzętu w dobrej cenie to sądzę, że warto u nich go kupić.
Unika
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz, 20 maja 2021, 17:53

Re: Problem z uciazliwym warsztatem

Postprzez Violaa » Śr, 3 sie 2022, 20:25

Ciekawe informacje.
Violaa
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 3 sie 2022, 20:04

Re: Problem z uciazliwym warsztatem

Postprzez JolantaKowalska » Pn, 29 sie 2022, 23:29

Dokładnie.
JolantaKowalska
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 3 sie 2022, 20:34

Re: Problem z uciazliwym warsztatem

Postprzez JolantaKowalska » Pn, 29 sie 2022, 23:29

Dokładnie, najlepiej jest uczyć się na błędach innych. Przy szukaniu warsztatu samochodowego z pewnością nie można się tylko kierować ceną usług. Niestety za niskie stawki nie spodziewajmy się wysokiej jakości usług. Wystarczy poczytać fora internetowe by znaleźć niezliczoną ilość takich przykładów. Stąd też zawsze pojawia się pytanie, z jakiej sieci warsztatów skorzystać? Najlepszymi opiniami cieszy się Motrio - https://www.motrio.pl/ Wszystko za sprawą profesjonalnego podejścia do wykonanych usług oraz doświadczenia mechaników. Lepiej jest mieć zrobione raz, a dobrze.
JolantaKowalska
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 3 sie 2022, 20:34

Re: Problem z uciazliwym warsztatem

Postprzez KatarzynaSmolik » So, 17 wrz 2022, 17:34

Jestem tego samego zdania.
KatarzynaSmolik
 
Posty: 7
Dołączył(a): So, 17 wrz 2022, 17:32


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron