umowa przedwstępna sprzedazy mieszkania

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

umowa przedwstępna sprzedazy mieszkania

Postprzez slawek » Wt, 15 paź 2002, 18:47

Witam.
W 2000 roku wykupiłem mieszkanie od gminy z 80% bonifikatą. Gmina postawiła warunek, że nie mogę sprzedać tego mieszkania przed upływem 10 lat (zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami). Mieszkanie obecnie wynajmuję. Chcę to mieszkanie w przyszłości sprzedać obecnym najemcom. Chcę uniknąć zwrotu gminie udzielonej mi bonifikaty (w grę nie wchodzi sprzedaż krewnym w pierwszej linii, kupujący to osoby obce)
Czy mogę zawrzeć z kupującymi mieszkanie umowę przedwstępną, w której by zawarto zapis, że umowa sprzedaży ww. mieszkania nastąpi za 8 lat. Czy tak odległy termin zawarcia właściwej umowy jest zgodny z prawem?
Sławek
slawek
 

Postprzez Marcin » Wt, 15 paź 2002, 19:26

Czy mogę zawrzeć z kupującymi mieszkanie umowę przedwstępną, w której by zawarto zapis, że umowa sprzedaży ww. mieszkania nastąpi za 8 lat. Czy tak odległy termin zawarcia właściwej umowy jest zgodny z prawem?


Zgodnie z art. 389 kc, umowa przedwstępna powinna m.in. określać termin, w ciągu którego ma być zawarta umowa przyrzeczona. Przepis nie określa, jak odległy może być to termin. Teoretycznie zatem, o ile termin ten będzie dostatecznie skonkretyzowany, przeszkód nie widzę. Inną jest sprawą, czy racjonalnie jest wiązać sobie ręce na tak długi czas.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: umowa przedwstępna sprzedazy mieszkania

Postprzez kinia89 » Pn, 20 gru 2021, 18:57

Przydatne informacje. Ale ogólnie to chyba lepiej postawić przykładowo na biuro nieruchomości koszalin https://chmielewski-nieruchomosci.pl - jak chodzi o sprzedaż mieszkania? Czy lepiej samodzielnie sprzedać mieszkanie? Ale jak się do tego zabrać? Bo ja przykładowo jestem całkiem zielona w tym zakresie.
kinia89
 
Posty: 195
Dołączył(a): Śr, 9 paź 2019, 11:04

Re: umowa przedwstępna sprzedazy mieszkania

Postprzez assa » Wt, 5 kwi 2022, 21:38

Niestety, ale ja się na tym nie znam, dla mnie to jest za dużo. Jedynie mogę powiedzieć wam, jak to jest z budową, bo już wybraliśmy projekt domu Alaska i będziemy się w tym kierunku decydować. Dla nas to oczywiste, że trzeba dosłownie mieć coś swojego, ale też czekamy, jak sytuacja w świecie się okaże, czy będzie w porządku.
assa
 
Posty: 90
Dołączył(a): Cz, 27 cze 2019, 11:12

Re: umowa przedwstępna sprzedazy mieszkania

Postprzez felly » Śr, 5 paź 2022, 19:23

Nie znam się na tym, ale skoro na mikołajki mieszkania na sprzedaż patrzę, to będę musiała to ogarnąć. Mam nadzieję, że jakoś mi się to uda, chociaż powiem Wam, że dla mnie mimo wszystko ciekawy będzie też schemat działania taki, który pozwoli mi się dobrze poczuć. Co wy na to?
felly
 
Posty: 82
Dołączył(a): Cz, 13 cze 2019, 15:18


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron