kredyt

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

kredyt

Postprzez halicki » Cz, 17 sie 2006, 16:09

witam mam taki oto problem.

w 1996 roku poproszono bliska osoba poprosiła abym kupił sprzęt rtv na raty około 2000 zł na 24 raty, po paru miesiącach wyjechałem na zachód . Na moje pytania do mojej " bliskiej Osoby" czy kredyt został spłacony dostałem zapawnienie "o do ostatniej złotówki". w tym roku przebywając na wakacjach w odebrałem od najemcy mojego mieszkania list w którym bank informuje mnie, o tym że zamierza sprzedać wierzytelność instytucji finansowej. zlistu wynika że pozostało do spłacenie 905 zł kapitału i 3780 złotych odsetek. Jak mam się zachować. czy taki kredyt się nie przedawnia. mineło już 10 lat. proszę o wskazówki
halicki
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: kredyt

Postprzez kinia89 » So, 2 paź 2021, 06:33

A ja potrzebowałabym aktualnie wsparcia finansowego do mojej firmy i tak właśnie przyjrzałam się różnym ofertom, i zainteresowała mnie https://fairfinance24.pl/finansowanie-firm/ . Co sądzicie o nich? Czy ktoś z was brał u nich pożyczkę na firmę? Czy faktycznie można im ufać?
kinia89
 
Posty: 195
Dołączył(a): Śr, 9 paź 2019, 11:04

Re: kredyt

Postprzez assa » Pn, 23 maja 2022, 16:04

Oczywiście najwięcej zależy od tego, jaki mamy kredyt i co tak naprawdę będzie nam odpowiadało, a co nie. Ja sama na przykład sprawdzam jaka kancelaria kredyty frankowe Toruń ogarnia. Bo okazuje się, że tak naprawdę problematyczna okazała się teraz rata kredytu. Może uda się przeliczyć na złotówki i to na pewno sporo by nam powiedziało.
assa
 
Posty: 90
Dołączył(a): Cz, 27 cze 2019, 11:12

Re: kredyt

Postprzez claire50 » Pt, 30 gru 2022, 11:53

Według mnie w takich sytuacjach najlepiej byłoby przeanalizować podpisaną umowę od A do Z i najlepiej skonsultować ją jeszcze z jakimś radcą prawnym, który byłby specjalistą w tematach kredytów. Ja w swoim życiu brałam już kilka kredytów i według mnie jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy. Przede wszystkim przed wzięciem kredytu dobrze jest zapoznać się z podstawowymi, lecz ważnymi terminami używanymi w umowach. Jednym z takich terminów jest maksymalna prowizja bankowa. Dobrze jest wiedzieć, ile wynosi prowizja od kredytu, który zamierzamy zaciągnąć oraz w ogóle mieć wiedzę na temat tego, co to jest prowizja. Wszystkie te terminy są objaśnione np. w tym artykule - https://biliti.pl/stopy-procentowe-rpp-jakie-sa-rodzaje-i-co-je-odroznia/. A według was jakie terminy jeszcze warto znać przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy na zaciągnięcie kredytu lub pożyczki?
claire50
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 30 gru 2022, 11:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: kredyt

Postprzez karto » Śr, 15 lis 2023, 14:27

Czy ktoś się może wypowiedzieć na ten temat - https://www.creditspace.pl/drugi-kredyt-hipoteczny/ ?
Czy rzeczywiście możliwe jest uzyskanie drugiego kredytu po hipotekę?
Komuś z Was to się udało? Były wymagane jakieś dodatkowe zabezpieczenia?
Jeśli tak, to jakie?
karto
 
Posty: 28
Dołączył(a): Wt, 5 wrz 2023, 08:30


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron