rozpadek małżeństwa i wina

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

rozpadek małżeństwa i wina

Postprzez brodaps » Śr, 30 lip 2014, 06:29

jestem w związku 15 lat mamy córkę 13 letnią. Od jakiegoś czasu moja żona zbyt dużo czasu zaczęła spędzać na czatach gry online, wywalało to u mnie pewien niepokój lecz wmawiałem sobie eo to tylko zabawa. Po jakimś czasie żona powiedziała że jedzie do kuzynki. Była tam już wcześnie sama oraz z matka wiec nie wzbudzałem podejrzeń. Po ostatnim jej powrocie stwierdziła że odchodzi bo tam poznała kogoś i że chce spróbować ułożyć sobie. Podjąłem własne śledztwo. Okazało się że ten człowiek jest właśnie osobą którego poznała na grze a mnie zwodziła przez te kilka miesięcy w dodatku rozwodnik. Po rozmowie z żona wyjaśniła że powodem odejścia są kłopoty finansowe oraz mój charakter. Podkreślam że nigdy żony nie uderzyłem, nie jestem alkoholikiem, nie robię awantur, nadal ja kocham i chce ratować nasz związek. I teraz pytanie czy:
1. jeżeli złoże wniosek o rozwód to będzie to jej wina czy tez moja i czy przyczyną rozpadu może być charakter ewentualnie kłopoty finansowe?
2. i czy jeżeli ona złoży i przyzna się że taka była prawda i to jej wita jakie poniesie konsekwencje prawne?
3. i czy ten gość może być przyczyna rozpadku mojego związku?
brodaps
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 30 lip 2014, 06:09

Re: rozpadek małżeństwa i wina

Postprzez Anita91 » Wt, 26 kwi 2016, 12:53

Wniosek może Pan złożyć z orzeczeniem o winie lub bez orzeczenia o winie. Jeśli żona dopuściła się zdrady to może Pan złożyć wniosek z orzeczeniem o winie i w takiej sytuacji Sąd inaczej patrzy na wysokość alimentów dla dziecka lub alimentów dla żony, jeśli wniosłaby taki wniosek.
Warto jednak skonsultować się z prawnikiem lub radcą prawnym, ponieważ na sali sądowej dzieją się różne rzeczy i to jeszcze Pan mógłby zostać oskarżony o rozpad małżeństwa.
Anita91
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 26 kwi 2016, 12:48

Re: rozpadek małżeństwa i wina

Postprzez gonlim » Wt, 25 lip 2017, 15:21

Moja mama korzystała z usług tej kancelarii adwokackiej warszawa [edytowano reklamę] i była bardzo zadowolona, adwokat pomógł jej w najbardziej dramatycznych dla niej chwili w życiu :)
gonlim
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 25 lip 2017, 13:46

Re: rozpadek małżeństwa i wina

Postprzez assa » Wt, 10 lis 2020, 14:44

Nasze rozwód kraków (mój i koleżanki) obyły się bez orzekania o winie. Po prostu. Powiedzieliśmy sobie, że nie chcemy się męczyć, ani nie chcemy martwić się przyszłością. I tyle. Jeśli ktoś ma sporo do powiedzenia, to na przykład może sobie sam wypowiedzieć. A tak raz dwa i po problemie, rozwód przeprowadzony. Ona to nawet online robiła, ja nie miałam tyle szczęścia.
assa
 
Posty: 90
Dołączył(a): Cz, 27 cze 2019, 11:12

Re: rozpadek małżeństwa i wina

Postprzez felly » Pn, 23 lis 2020, 13:18

Z tą winą to trzeba naprawdę uważać, bo niestety, ale czasem to prawnicy mogą nas w nią wpędzić, mimo że tak naprawdę nie jesteśmy nawet w 1% winni. Dlatego uważam, że warto tutaj kancelaria-kopko.pl zapytać o pomoc. Ta kancelaria ma spore doświadczenie i radzi sobie nawet w trudnych sprawach.
felly
 
Posty: 82
Dołączył(a): Cz, 13 cze 2019, 15:18

Re: rozpadek małżeństwa i wina

Postprzez aidanwunsch » Wt, 29 gru 2020, 16:25

Rozwód to trudne doświadczenie nie tylko ze względu na rozpad związku, ale często także konieczność walki przed sądem o prawa do opieki nad dzieckiem, o zasądzenie alimentów lub podział majątku wspólnego. Nierzadko towarzyszą temu silne emocje, które nie pomagają we właściwym zabezpieczeniu swoich interesów. Przed złożeniem pozwu rozwodowego pomocne będą porady prawne, które ułatwią podjęcie decyzji m.in. co do formy pozwu z orzekaniem o winie lub bez https://dobrakancelaria24.pl/2020/12/13 ... tacyjnego/.
aidanwunsch
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 29 gru 2020, 16:22

Re: rozpadek małżeństwa i wina

Postprzez kinia89 » Cz, 18 mar 2021, 23:43

Ciężko będzie udowodnić winę bez mocnych dowodów. Także tutaj proponowałabym skorzystać z usług https://detektywi.net/detektyw-wroclaw/ ... Dzięki agencji detektywistycznej zdobędziecie naprawdę mocne dowody, które będą uznane przez sędziego podczas rozprawy. Oni wykonają wszelkie rejestracje video, audio, wykonają zdjęcia, przygotują raport. Także super...
kinia89
 
Posty: 194
Dołączył(a): Śr, 9 paź 2019, 11:04

Re: rozpadek małżeństwa i wina

Postprzez hanna.ledner » Pt, 7 lip 2023, 13:00

Przede wszystkim chciałabym zapytać Was, czy ktoś z Was korzystał z pomocy adwokata do rozwodów w Rzeszowie - https://kancelariakawalec.pl ? Rozwód jest sytuacją trudną dla obu stron. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w grę wchodzą nieletnie dzieci, lub rozwód z orzeczeniem o winie, w przypadku gdy w czasie trwania małżeństwa dochodziło do przemocy: fizycznej, psychicznej czy też ekonomicznej.
hanna.ledner
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt, 7 lip 2023, 12:56
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Prawo Cywilne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron