Pośrednik zmusza mnie do sprzedaży mieszkania!!

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Pośrednik zmusza mnie do sprzedaży mieszkania!!

Postprzez kasztany » Wt, 30 kwi 2013, 00:29

Witajcie,6 miesięcy temu zawarłam umowe pośrednictwa na sprzedaż mieszknia.Umowa jest zamknięta-wyłącznościowa na to biuro,upływa z dniem jutrzejszym tj 30 kwietnia 2013.
w mininą sobotę pośrednik przyprowadził zainteresowanych kupnem,z ustaleń wynikało ze o ich decyzji dowiem się we wtorek-30.04.Dzis tj 29.04 otrzymałam telefon że kupujący są zdecydowani,a dwie godziny póżniej pan właściciel oznajmił mi ze jedzie do mojej pracy z oferta pisemną zakupu nieruchomości.Nie byłam przygotowana do teakiej sytacji,w pracy nie mam możliwości załatwiania prywatnych spraw.Postanowiłam też ze nie będę sprzedawac mieszkania za cenę ,jaką poniekąd wymusił na mnie swoim nieudolnym wczześniej działaniem pośrednik....
Dowiedziałam się że zamierza on w takiej sytuacji dochodzić ode mnie odszkodowania za swoją pracę w wysokości ustalonej prowizji od sprzedazy mojego mieszkania.
W umowie znalazłam następujący zapis;"W wypadku odmowy sprzedazy nieruchomości przez zamawiającego kupującemu skierowanemu przez pośrednika lub też podwyższenia ceny sprzedaży wbrew postanowieniom umowy ,jesli kupujący ten złoży pisemną deklarację woli zakupu nieruchomości za kwote określona w umowie ,zamawiający zobowiązuje się do zapłaty pośrednikowi kary umownej w wysokości wynagrodzenia wynikającego z niniejszej umowy"

Pytanie czy taki zapis jest zgodny z prawem?
Ewidentnie pośrednik pospieszył kupującego by natychmiast składał on pisemną ofertę....co mogę zrobic?Dodam ,że pośrednik kilka miesięcy temu otrzymał juz 50 % swojej prowizji w wyniku doprowadzenia do przedwstępnej umowy sprzedazy z innym kupującym..
kasztany
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 30 kwi 2013, 00:25

Re: Pośrednik zmusza mnie do sprzedaży mieszkania!!

Postprzez romuald » Pn, 17 sie 2020, 18:03

Moim zdaniem powinieneś się kogoś poradzić. Kogoś, kto się na tym zna. Czasami lepiej jest, zapłacić kilka gorszy, ale przejść, przez to wszystko ze spokojem. Może zapytaj w Capital Legal. Wydaje mi się, że tam ci pomogą w tej sytuacji. Najważniejsze, żebyś się nie denerwować. Wszystko ze spokojem.
romuald
 
Posty: 59
Dołączył(a): Wt, 19 lut 2019, 17:32

Re: Pośrednik zmusza mnie do sprzedaży mieszkania!!

Postprzez BGKA » N, 1 lis 2020, 14:44

Jeśli chodzi o doradztwo prawne w zakresie kupna lub sprzedaży nieruchomości polecam kancelarię prawną https://bgka.pl/. Znakomici i doświadczeni fachowcy, z pewnością nie zostawią klienta samego z problemem. Nie wiem skąd jesteś ale świadczą oni także usługi prawne online, także miejsce zamieszkania nie jest problemem. Pozdrawiam. Powodzenia.
BGKA
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 1 lis 2020, 14:36


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron