Budowa domu na działce rolnej

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Budowa domu na działce rolnej

Postprzez Robert_F » Pn, 10 paź 2005, 09:34

Zamierzam kupić kawałek ziemi z zamiarem budowy domu. Ziemia ma jednak charakter rolny. Jakie warunki muszę spełnić aby na takiej ziemi móc wybudować dom? Wiem, że kiedyś aby wybudować tzw. siedlisko należało mieć 1 ha (tzw. hektar przeliczeniowy) gruntu rolnego w obrębie danej gminy. Czy te przepisy są dalej ważne? Jakie jeszcze muszę spełnić warunki? Czy muszę założyć gospodarstwo rolne, czy mogę wybudować tylko budynek mieszkalny?
Robert_F
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 10 paź 2005, 23:15

Najprościej będzie dowiedzieć się w urzędzie wydającym pozwolenia na budowę.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Budowa domu na działce rolnej

Postprzez autumn.huel » Pt, 6 mar 2020, 21:48

Ja akurat nie stawiałem domu drewnianego. Taka budowa domu to bardzo duże przedsięwzięcie i czasem łatwo zapomnieć o wielu szczegółach, które później będą miały duże znaczenie. Ja zapomniałem, że przecież dom trzeba odebrać. Jeśli chodzi o dom, albo odbiór mieszkania to polecam: https://xn--odbir-3ta.pl/ Jest to firma, która zajmuje się tym profesjonalnie i co chyba najważniejsze mają bardzo korzystne ceny. Dodatkowo działają w wielu miastach w całej Polsce. Serdecznie polecam.
autumn.huel
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt, 6 mar 2020, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa domu na działce rolnej

Postprzez assa » Cz, 25 cze 2020, 15:16

Nie jest złym pomysłem zakup działki rolnej i jej samodzielne przekształcenie w budowlaną, ale trzeba się rozeznać, jak to wszystko kosztuje. My lata temu działkę rolną za 10 tys. kupiliśmy, ale wydaje mi się, że to tak naprawdę teraz się tak nie uda tanio dostać. Ogólnie to wydaje mi się, że warto się jeszcze budować. My to już dawno mamy to za sobą, kredyt tylko płacimy. Tylko pompa hydroforowa nam siadła i musimy odkupić.
assa
 
Posty: 90
Dołączył(a): Cz, 27 cze 2019, 11:12

Re: Budowa domu na działce rolnej

Postprzez Kasia36 » Pt, 18 wrz 2020, 16:10

Ja nie mam pojęcia jak wygląda budowa domu na takiej działce, ale od zawsze wiedziałam że dom kupię od dewelopera. Jestem szczęśliwa że tego uniknęłam kupując dom od developera cichadolina.pl ,gdy widzę ile problemów mają moi znajomi ze swoimi projektami i budowami.
Kasia36
 
Posty: 20
Dołączył(a): Cz, 21 maja 2020, 22:05

Re: Budowa domu na działce rolnej

Postprzez Kasia36 » Pt, 18 wrz 2020, 16:12

Ja nie mam pojęcia jak wygląda budowa domu na takiej działce, ale od zawsze wiedziałam że dom kupię od dewelopera. Jestem szczęśliwa że tego uniknęłam kupując dom od developera https://cichadolina.pl/ ,gdy widzę ile problemów mają moi znajomi ze swoimi projektami i budowami.
Kasia36
 
Posty: 20
Dołączył(a): Cz, 21 maja 2020, 22:05

Re: Budowa domu na działce rolnej

Postprzez romuald » Cz, 17 gru 2020, 21:13

Nie do końca wiem, co i jak robić, ale może wy będziecie mieli pojęcie. Chodzi o to, że ja mam gospodarstwo i dostałam fundusze na nowe maszyny rolnicze , ale nie wiem kompletnie, jak to wybierać i co będzie dla mnie właściwsze. Może jesteście w stanie mi doradzić? Będę na pewno wdzięczna.
romuald
 
Posty: 59
Dołączył(a): Wt, 19 lut 2019, 17:32

Re: Budowa domu na działce rolnej

Postprzez kinia89 » Cz, 29 kwi 2021, 21:40

No, dobrze... Skoro decyzja o takiej inwestycji w sumie jest już podjęta, to warto rozważyć sobie również usługi firmy re:spect energy. W końcu to najlepszy czas na to, aby też zastanowić się nad ekologicznymi rozwiązaniami. A oni oferują prąd pozyskiwany całkowicie z odnawialnych źródeł.
kinia89
 
Posty: 194
Dołączył(a): Śr, 9 paź 2019, 11:04


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron