Temperatura mieszkania a czynsz

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Temperatura mieszkania a czynsz

Postprzez bastek » Pn, 14 lis 2011, 05:34

Witam, wynajmuję mieszkanie od prywatnego właściciela, w budynku w którym mieszkam jest ogrzewanie centralne, moje pytanie brzmi czy mogę domagać się zmniejszenia kosztów za ogrzewanie jeżeli temperatura w mieszkaniu nie przekracza średnio 20stopni na dobę. Proszę o podstawę prawną, jeśli oczywiście jest to możliwe. Dodaję, że mam w domu trzy miesięczne dziecko.
bastek
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn, 14 lis 2011, 05:24

Re: Temperatura mieszkania a czynsz

Postprzez Antonio » Cz, 17 lis 2011, 02:59

Witam,
czy temperatura ta wynosi średnio 20stopni na dobę, czy mniej?

Przepisy, które to regulują to:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r. Nr 75, poz. 690)

Ogrzewanie - § 134. pkt 2:
Do obliczania szczytowej mocy cieplnej należy przyjmować temperatury obliczeniowe zewnętrzne zgodnie z Polską Normą dotyczącą obliczeniowych temperatur zewnętrznych, a temperatury obliczeniowe ogrzewanych pomieszczeń - zgodnie z poniższą tabelą:
- +16°C - sale widowiskowe bez szatni, ustępy publiczne, szatnie okryć zewnętrznych, hale produkcyjne, sale gimnastyczne, kuchnie indywidualne wyposażone w paleniska węglowe
- +20°C- pokoje mieszkalne, przedpokoje, kuchnie indywidualne wyposażone w paleniska gazowe lub elektryczne, pokoje biurowe, sale posiedzeń
- +24°C - łazienki, rozbieralnie-szatnie, umywalnie, natryskownie, hale pływalni, gabinety lekarskie z rozbieraniem pacjentów, sale niemowląt i sale dziecięce w żłobkach, sale operacyjne
....


Zajrzyj do rozporządzenia.
Antonio
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 06:52

Re: Temperatura mieszkania a czynsz

Postprzez bastek » Cz, 1 gru 2011, 09:47

Witam, przy temperaturze na dworze około 0 stopni wieczorem temperatura w mieszkaniu spada do 17-19, w dzień jest około 20-22 w porywach ( przez około 10godzin), moje interwencje u właściciela skończyły się szantażem, że jak mi się nie podoba to mogę się wyprowadzić. W łazience mam taką samą temperaturę jak w reszcie mieszkania. Mam jeszcze jedno pytanie czy właściciel może nakładać na mnie dowolną stawkę za ogrzewanie?
bastek
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn, 14 lis 2011, 05:24

Re: Temperatura mieszkania a czynsz

Postprzez assa » Pn, 8 cze 2020, 17:22

Dobrze, że ja nie mam takich problemów, bo mój właściciel jest po prostu 80 km od nas i raczej naszą stronę trzyma. Teraz w domu będziemy zakładać coś takiego http://prozeko-instal.pl/ i on na szczęście chce się połowę dołożyć. Dodatkowo dofinansowanie się załatwi i tyle. Myślę, że mogę to śmiało zakładać, bo jeszcze na plus na tym wyjdę.
assa
 
Posty: 90
Dołączył(a): Cz, 27 cze 2019, 11:12

Re: Temperatura mieszkania a czynsz

Postprzez felly » Pt, 16 paź 2020, 15:29

A ja nie wiem, jak to działa. Będę w sumie myślała raczej o standardowych rozwiązaniach w swoim domu, tak by frezowanie kominów mogło w razie co rozwiązać problemy z brakiem ciepła. Jak ja widzę tę całą elektronikę, to w zupełności odechciewa mi się coś robić. To wcale nie jest dobre dla nas.
felly
 
Posty: 82
Dołączył(a): Cz, 13 cze 2019, 15:18

Re: Temperatura mieszkania a czynsz

Postprzez odell65 » Śr, 25 sie 2021, 19:37

Właściciel mojego mieszkania też nie robi nigdy problemów na szczęście.
odell65
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 25 sie 2021, 19:33
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron