Towar niezgodny z umową - meble kuchenne

odszkodowanie, zwrot towarów, reklamacja, Rzecznik Praw Konsumenta, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)

Towar niezgodny z umową - meble kuchenne

Postprzez dominikdd » Śr, 4 kwi 2012, 02:46

Witam,

montują mi właśnie meble w kuchni.. juz pomijam fakt ze po terminie i z wielką łaską, ale kwestia dotyczy tego że w umowie w specyfikacji umówiliśmy się na grubość blatu z konglomeratu - 6cm, to co właśnie zamontowali to płyta pazdzierzowa o grubości okolo 5,5cm i pół cm obwoluta z konglomeratu, takze z zewnatrz wyglada to jak konglomerat ale nie jest tym wewnątrz. wyslalem juz w tej sprawie smsa do szefowej firmy robiącej mi kuchnie, zastanawia mnie jedno. Czy powinienem podpisać protokuł odbiorczy kuchni z adnotacją że kuchnia zrobiona niezgodnie ze specyfikacją i domagam się zrobienia blatu zgodnie z umową czy też w ogóle tego protokołu nie podpisywać i im powiedzieć że podpisze jak zrobią tak jak się umówiliśmy?
Pieniądze dostali z góry 2 dni przed montażem więc nie mogę ich szantażować że pieniędzy nie dostaną. Nie bardzo wiem co robić. Znalazłem w kc art 636 i mysle ze on ma zastosowanie. Jakie macie dla mnie rady.

prosze o pomoc.
dominikdd
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 4 kwi 2012, 02:44

Re: Towar niezgodny z umową - meble kuchenne

Postprzez mann.ashly » Pn, 30 wrz 2019, 11:03

Należy czasem się kilka razy zastanowić niż od razu kupować.
mann.ashly
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 30 wrz 2019, 10:57

Re: Towar niezgodny z umową - meble kuchenne

Postprzez assa » Cz, 23 sty 2020, 10:48

Hej, na pewno już rozwiązałeś ten problem, ale ja mam podobnie i nie wiem, co zrobić. Może mi doradzicie? Bo jestem w kropce i w zasadzie nie mam pola do popisu. Firma mnie straszy, że ich kancelaria e-commerce się zajmie sprawą, ale nie wiem, czy to legalne działanie. Mąż radzi nie podpisywać, a mnie się wydaje, że jak podpiszę z adnotacją, że mają wymienić, to będzie lepiej. Poradźcie.
assa
 
Posty: 90
Dołączył(a): Cz, 27 cze 2019, 11:12

Re: Towar niezgodny z umową - meble kuchenne

Postprzez boyle.jamar » Cz, 30 lis 2023, 14:13

Czy ta sprawa się rozwiązała?
boyle.jamar
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 30 lis 2023, 14:09
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Prawa Konsumenta

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości