Czy można wymeldować kogoś bez jego zgody

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

Czy można wymeldować kogoś bez jego zgody

Postprzez kasia1840@vp.pl » Śr, 20 lip 2011, 05:49

Czy mogę zostać wymeldowana wraz z małoletnią córką z mojego domu rodzinnego,gdzie jestem zameldowana na stałe?Dom należy teraz do siostry,jednakowoż w czasie ,w którym mama go na nią przepisywała ja wraz córką byłam tam już zameldowana?Czy mogę wystąpić z jakimiś roszczeniami wobec niej(np. o zapewnienie innego lokalu lub odszkodowanie?).Bardzo proszę o odpowiedz dziękuję i pozdrawiam.
kasia1840@vp.pl
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 20 lip 2011, 05:35

Re: Cyz można wymeldować kogoś bez jego zgody

Postprzez Margaret » So, 23 lip 2011, 07:32

Właściciel lokalu mieszkalnego może zgłosić do gminy wniosek o wymeldowanie danej osoby wyłącznie pod warunkiem, że osoba ta opuściła miejsce zameldowania na okres ponad 3 miesiące ( i sama się nie wymeldowała). Opuszczenie miejsca pobytu powinno mieć charakter trwały i powinno być dobrowolne. Wymeldowanie to jest tylko wiadomość dla gminy, że dana osoba nie przebywa już pod adresem swego dotychczasowego zameldowania.

Wymeldowania (które jest czynnością wyłącznie techniczną, administracyjną) nie należy mylić z eksmisją. Eksmisję przeprowadza się za pośrednictwem sądu, a jej celem jest fizyczne usunięcie danej osoby z lokalu. W polskim prawie zabroniona jest eksmisja „na bruk”, w związku z czym przed przeprowadzeniem eksmisji, osoba eksmitująca lub w określonych przypadkach gmina, zobowiązana jest zapewnić lokal zastępczy lub tzw. pomieszczenie tymczasowe.

Dlatego, jeśli siostra chce Cię wyeksmitować, najpierw musi zapewnić Ci lokal zastępczy.
Margaret
 
Posty: 396
Dołączył(a): Pt, 25 lut 2011, 15:46

Re: Czy można wymeldować kogoś bez jego zgody

Postprzez t0si3nka » Pn, 12 lis 2012, 20:09

Witam. Mieszkam i studiuje w wiekszym miescie od 5 lat, gdzie rowniez wychowuje malutka corke. Zameldowana jestem w domu ojca, gdzie mieszkalam, do 20 roku zycia, poniewaz pozniej wyjechalam do wiekszego miasta na studia, przez co nie moge przebywac w doomu codziennie i jezdze tylko na swieta. Czy ojciec, moze sprzedac dom, jezeli ja z corka jestesmy tam zameldowane, zaznaczam, ze corka ma 4 miesiace? Czy w trakcie postepowania zostane poinformowana? Czy mi jako corce nalezy sie czesc dochpdu ze sprzedazy, zaznaczajac, ze mam siostre, a rodzice sa po rozwodzie. mama wyprowadzila sie do innej miejscowosci i razem z nia zameldowana jest rowniez pelnoletnia siostra. Jak w takiej sytuacji wyglada moja sprawa, co z dzieckiem i wymeldowaniem? Zaznaczam rowniez, iz planuje po zakonczeniu studiow wrocic do odzinnego domu, czy ojciec moze mi to w jakis sposob zabronic.
t0si3nka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 12 lis 2012, 20:00

Re: Czy można wymeldować kogoś bez jego zgody

Postprzez ulusa369 » Pn, 29 maja 2017, 12:02

Warto też porozmawiać z adwokatem, który będzie mógł udzielić szczegółowych informacji na ten temat. Takie porady prawne nie są drogie, a adwokat doskonale zna się na prawie administracyjnym. Sama korzystałam z jego pomocy, ale u mnie był to rozwód z orzekaniem o winie męża, bo znalazł sobie inną i chciał mieć opiekę nad dziećmi. Dzięki adwokatowi wszystko skończyło się tak jak chciałam,.
ulusa369
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 29 maja 2017, 11:58

Re: Czy można wymeldować kogoś bez jego zgody

Postprzez latina » N, 18 cze 2017, 23:40

Wiem, że kilka lat temu była taka możliwość, ale trzeba było spełnić kilka warunków. Nie wiem jak to teraz wygląda, najlepiej po prostu skonsultować się z prawnikiem [edytowano reklamę] , który doradzi co zrobić
latina
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 1 maja 2017, 13:02

Re: Czy można wymeldować kogoś bez jego zgody

Postprzez janet24 » Pt, 13 wrz 2019, 14:40

Użytkownicy dobrze Ci radzą. Powinieneś udać się jeszcze do adwokata.
janet24
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 13 wrz 2019, 14:28
Lokalizacja: Częstochowa


Powrót do Prawo Administracyjne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron