znaczny ubytek słuchu

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

znaczny ubytek słuchu

Postprzez jurek765 » So, 7 wrz 2013, 11:40

W 2001 roku stwierdzono u mnie znaczny ubytek słuchu. Sanepid przeprowadził badania na hałas w kierunku stwierdzenia choroby zawodowej (w tamtych latach kwalifikowało się utrata słuchu jako choroba zawodowa). Przeprowadzone badania nie potwierdziły nadmiernego hałasu. Otrzymałem dokument świadczący o zakazie pracy w hałasie. Podczas reorganizacji zostałem przeniesiony na inną maszynę, pracowałem od 2001-2012 r kiedy każdy z pracowników dostał pismo do podpisania że nie rości żądań do odszkodowania w przypadku ubytku słuchu. Wtedy też dowiedziałem się że pracuję na stanowisku gdzie poziom hałasu przekracza dopuszczalną normę. W 2013 r dostałem wypowiedzenie po 21 latach pracy (reorganizacja i restrukturyzacja przedsiębiorstwa). Moje pytanie czy mogę domagać się odszkodowania i renty od byłego pracodawcy.
jurek765
 
Posty: 4
Dołączył(a): So, 7 wrz 2013, 11:02

Re: znaczny ubytek słuchu

Postprzez krzysztek44 » Wt, 7 lut 2017, 16:35

Dużą pomocą dla mnie była kancelaria http://krop.org.pl/ może też spróbuj. To co opisałeś wydaje mi się nieprawidłowością w postępowaniu przez pracodawcę. Zostały naruszone zasady BHP i co wiecej, narażone zdrowie pracownika.
krzysztek44
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 7 lut 2017, 16:33

Re: znaczny ubytek słuchu

Postprzez halinka32 » Śr, 22 mar 2017, 15:43

bardzo ciekawe rady. Na pewno to przejrzę.
halinka32
 
Posty: 4
Dołączył(a): So, 18 mar 2017, 20:00

Re: znaczny ubytek słuchu

Postprzez Vika66 » Pt, 9 lis 2018, 16:28

Na pewno powinieneś zgłosić sprawę do sądu i znaleźć prawnika.
Vika66
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt, 9 lis 2018, 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Re: znaczny ubytek słuchu

Postprzez Benitta » Pt, 9 sie 2019, 15:29

Nie miałeś odpowiednich słuchawek dostarczonych od pracodawcy itd?
Benitta
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 9 sie 2019, 15:26
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron