• Porady prawne
Euro-tax.pl

Allianz-odszkodowanie-domagaja sie kartotek lekarskich

polisy na życie, OC, AC, ubezpieczenia indywidualne, ubezpieczenia nieruchomości, majątku

Allianz-odszkodowanie-domagaja sie kartotek lekarskich

Postprzez MarekSS » Cz, 20 kwi 2006, 13:44

Witam
Moja sprawa opiera sie na wypadku w ktorym ucierpiałem :
-wstrzasnienie mózgu i obrzek
Złożyłem dokument do ubezpieczyciela o odszkodowanie.
Ubezpieczyciel przysłał mi pismo w ktorym pisze :
-Aby pomóc przeprowadzic postepowanie likwidacyjne prosimy o dostrczenie nastepujacych dokumentów :
-wszelkie dokumenty lekarskie (przebiek leczenia ,hjistoria choroby , przebieg rehabilitacji)

Mam watpliwoci co do rego pisma , uważam (to jest moje zdanie) iz moje kartoteki zdrowia i wszelkiego rodzaju wyniki badań moge przedstwic tylko lekarzowi ktory bedzie orzekał w mojej sprawie o uszczerpku na zdrowiu , a nie odministracji ubezpieczyciela.
Wydaje mi sie ze kartototeki zdrowia pacjeta sa dokumentami poufnymi.....i wgald do nich ma lekarz prowadzacy i pacjet do ktorego nalerza .....
Mam jeszcze 6 dni na odpowiedz do ubezpieczyciela na ten list , prosze o odpowiedz czy mam udostepnic te dokumenty ubezpieczycielowi czy tylko lekarzowi ktory bedzie orzekał w mojej sprawie ???
MarekSS
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez igaa » Cz, 20 kwi 2006, 19:55

Przeczytaj dokładnie swoją umowę ubezpieczenia, tam powinno pisać na ten temat. Z tego co wiem to ubezpieczyciel ma prawo do wglądu do dokumentacji leczenia. Nie rozumiem twoich obiekcji co do przedstawienia dokumentów przebiegu leczenia. Przecież powinno ci zależeć aby ubezpieczyciel poznał przebieg leczenia. To jest potrzebne dla lekarza orzecznika Allianz, który musi się zapoznać z dokumentacją twojego leczenia zanim staniesz na ich komisji.
Ja zawsze do wniosku dołączam kopię wypisu z leczenia i nie mam problemu. Koszt sporządzenia kopii karty leczenia to około 15 zł.
igaa
 

Postprzez Adam33 » So, 22 kwi 2006, 09:26

Witam!
Ubezpieczyciel, aby mógł przeprowadzić likwidację szkody musi zapoznać się ze szkodą. W tym przypadku szkodą jest Twoje zdrowie. Ubezpieczyciel musi powołać orzecznika, który oceni wysokość stopnia utraty zdrowia i na tej podstawie stwierdzi wielkość odszkodowawczą lub też odmówi
Adam33
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Allianz-odszkodowanie-domagaja sie kartotek lekarskich

Postprzez Patrykinvictus » Śr, 19 kwi 2017, 13:39

Witam serdecznie.

Pomogę odzyskać opłaty likwidacyjne naliczane przez firmy ubezpieczeniowe oraz banki.

Z racji moich kontaktów zawodowych współpracuję z doradcami finansowymi oraz kancelarią prawną dzięki którym skutecznie odzyskuję opłaty likwidacyjne z produktów: Aegon, Axa, Skandia, Generali, Nordea, Open Life, TU Europa, Allianz, Getin Bank. Przyjmuję również sprawy przeciwko innym firmom. Pomagam w prowadzeniu postępowania przed sądowego oraz sądowego od początku do końca.
W sprawie pytań proszę o kotnakt:
Patryk.stawczyk@kancelariainvictus.pl lub Tel. 530841668
Patrykinvictus
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 19 kwi 2017, 13:29

Re:

Postprzez panKonczak » So, 9 wrz 2017, 09:53

Adam33 napisał(a):Witam!
Ubezpieczyciel, aby mógł przeprowadzić likwidację szkody musi zapoznać się ze szkodą. W tym przypadku szkodą jest Twoje zdrowie. Ubezpieczyciel musi powołać orzecznika, który oceni wysokość stopnia utraty zdrowia i na tej podstawie stwierdzi wielkość odszkodowawczą lub też odmówi


mysle ze sporo w tym racji
panKonczak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 4 wrz 2017, 09:37


Powrót do Ubezpieczenia Indywidualne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron