Umowa zlecenie 1/8, a ubezpieczenie zdrowotne

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Umowa zlecenie 1/8, a ubezpieczenie zdrowotne

Postprzez xil » Pn, 28 mar 2016, 14:53

Jestem teraz zatrudniony na umowę zlecenie na 1/8 etatu. Wiem, że od tego roku jest teraz zmiana i składki na ubezpieczenie zdrowotne muszą być odprowadzane od umowy zlecenie. Czy związku z tak małym etatem na umowę zlecenie mogę korzystać w pełni usług na NFZ np. w szpitalu czy do internisty, czy są w związku z tak małym etatem są ograniczenia?
xil
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 28 mar 2016, 14:52

Re: Umowa zlecenie 1/8, a ubezpieczenie zdrowotne

Postprzez adwokat.jgora.pl » Cz, 11 sie 2016, 13:04

To ma wpływ jedynie na odprowadzane przez Ciebie składki i skutkuje tym, że w razie problemów zdrowotnych i wzięcia urlopu otrzymywane wynagrodzenie będzie bardzo niskie. Jeśli jesteś ubezpieczony to możesz korzystać z pomocy specjalistów bez ograniczeń.
adwokat.jgora.pl
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 11 sie 2016, 12:58

Re: Umowa zlecenie 1/8, a ubezpieczenie zdrowotne

Postprzez halinka32 » Śr, 22 mar 2017, 15:45

mam pytanie czy umowa na zlecenie liczy się do emerytury??jestem bardzo ciekawa tego
halinka32
 
Posty: 4
Dołączył(a): So, 18 mar 2017, 20:00

Re: Umowa zlecenie 1/8, a ubezpieczenie zdrowotne

Postprzez andelek66 » Wt, 22 paź 2019, 17:08

Ubezpieczenie zdrowotne dodatkowe ja wykupiłem sobie dzięki porównywarce ubezpieczeń https://www.mfind.pl/ z której i wam polecam skorzystać. Dzięki temu zaoszczędziłem kilkaset złotych, oferta którą tam przedstawili była tańsza a miała te same parametry co u konkurencji. Także warto sobie porównać oferty wielu ubezpieczycieli z kraju.
andelek66
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 22 paź 2019, 16:43


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron