Umowa słowna

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Umowa słowna

Postprzez rockythesilent » N, 31 lip 2016, 17:59

Szanowni Państwo!

Mam taki nietypowy problem. Piszę tutaj w celu zorientowania się jak sprawa wygląda w świetle prawa, czy dobrze to rozumiem.
Otóż, umówiłem się z kolegami(czterem), że złożymy się na kupno serwera. Podzieliliśmy się po równo, w zamian mieliśmy dostać specjale przywileje. Czyli jak rozumiem mam jakby 1/4 praw do tego serwera? Po czasie usunęli mi przywileje do tego serwera. Ja chcąc zamknąć temat poprosiłem o oddanie pieniędzy, lecz nie dostałem ich bo uznali że to byłą darowizna. Interesuje mnie to czy mam prawo do odzyskania tych pieniędzy?
rockythesilent
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 31 lip 2016, 17:44

Re: Umowa słowna

Postprzez michalkam » Śr, 3 sie 2016, 16:01

Czy spisywaliście jakąś umowę pisemną? Czy ma Pan dowód pokrycia części kosztów, np. w postaci przelewu o stosownym tytule bądź paragonu? Jeśli pieniądze zostały przekazane gotówką i umowa była sporządzana ustnie - marna szansa na odzyskanie pieniędzy lub praw do serwera.
michalkam
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 4 lip 2016, 10:17

Re: Umowa słowna

Postprzez rockythesilent » Cz, 4 sie 2016, 22:14

Jest to umowa ustna, ale forma rozmowy to rozmowa przez komunikator, wszystko jest zarchiwizowane. Tak posiadam przelew o stosownym tytule.
rockythesilent
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 31 lip 2016, 17:44

Re: Umowa słowna

Postprzez michalkam » Cz, 11 sie 2016, 10:41

W takim razie ma Pan prawo do uzyskania zwrotu pieniędzy lub uprawnień do serwera.
michalkam
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 4 lip 2016, 10:17


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron