Zerwanie umowy z PTK

prawo pomocy publicznej, prawo energetyczne, prawo telekomunikacyjne, prawo obrotu instrumentami finansowymi, nadzór bankowy, zasady podejmowania działalności gospodarczej przez przedsiębiorców zagranicznych, Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego; nadzór organów państwa nad przedsiębiorcami, komercjalizacja, prywatyzację.

Zerwanie umowy z PTK

Postprzez alex1957 » Pt, 16 lip 2004, 01:06

Mam problem natury prawnej. Zawarłam umowę z PTK Centertel na okres 2-letni. Przy zawieraniu umowy powiedziano, że będę mogła po roku zmienić abonament na niższy (przez pierwszy rok płaciłam 50% abonamentu-była to promocji z tytułu zmiany operatora). Po roku udałam się więc do salonu, by dokonać zmiany abonamentu. Zapytałam operatora, czy mogę zmienić abonament na niższy. Gdy uzyskałam twierdzącą odpowiedź, poprosiłam o zmianę. Operator dokonał zmiany w komputerze i poinformował mnie o wysokości nowego abonamentu. Informację taką otrzymałam również za pośrednictwem sms-u. Po miesiącu otrzymałam wezwanie do zapłaty w kwocie 750 złotych za zerwanie umowy. Po przejrzeniu umowy zorientowałam się, że jeden z punktów zabrania zmiany taryfy w okresie trwania umowy. Jednak, czy operator nie powinien mnie o tym uprzedzić? Dlaczego dokonał zmiany taryfy, skoro umowa tego zabraniała? Nadmieniam, że zmiana nie miała formy pisemnej, była to tylko dyspozycja ustna. Jak powinnam postąpić? Z góry dziękuję za pomoc.
alex1957
 

Postprzez Marcin » Pt, 16 lip 2004, 10:40

Spróbuj wnieść reklamację, powołując się na wprowadzenie Cię w błąd przez przedstawicieli operatora. W takiej sytuacji można zarzucić mu brak współdziałania w wykonaniu zobowiązania - powinno być ono wykonywane zgodnie z jego treścią i w sposób odpowiadający jego celowi społeczno-gospodarczemu oraz zasadom współżycia społecznego, a jeżeli istnieją w tym zakresie ustalone zwyczaje - także w sposób odpowiadający tym zwyczajom (art. 354 kc). Myślę, że rozsądnym kompromisem byloby anulowanie kary ze strony operatora i Twoja rezygnacja z tańszej taryfy.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Zerwanie umowy z PTK

Postprzez mromer » Śr, 23 mar 2016, 17:37

Dziękuję za odpowiedź !
mromer
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 23 mar 2016, 17:16


Powrót do Prawo Gospodarcze Publiczne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości