• Porady prawne
Euro-tax.pl

Czy za długi komornicze można iść do więzienia

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Czy za długi komornicze można iść do więzienia

Postprzez aristo » Wt, 13 sie 2002, 20:10

Proszę o udzielenie odpowiedzi co się stanie gdy majątek firmy -spółka małżeńska nie wystarcza na zaspokojenie wierzycieli i czy komornik może eksmitować z mieszkania własnościowego, oraz czy grozi za długi więzienie
Jaś
aristo
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Czy za długi komornicze można iść do więzienia

Postprzez Dredd » Wt, 13 sie 2002, 21:43

-spółka małżeńska


Ta nazwa niewiele mi mówi... W jakiej formie działa ta spółka?

czy komornik może eksmitować z mieszkania własnościowego


Nie może, ale może to mieszkanie zlicytować w toku egzekucji długów za które odpowiada własciciel takiego lokalu

[/quote]czy grozi za długi więzienie[/quote]

za długi jako takie nie, ale za nieuczciwe uchylanie się od ich spłacania jak najbardziej
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

jest to dziłalność gospodarcza -książka przychodów i rozchodów

Postprzez aristo » Wt, 13 sie 2002, 23:38

dziłalność jest prowadzona na podstawie książki przychodów i rozchodów -osoba fizyczna -mąż i żona
W mieszkaniu mieszkaja dwie rodziny-mąz i żona prowdzący działalność oraz syn jak również córka w ciąży oraz jej mąż.
Czy po zlicytowaniu mieszkania następuje eksmisja,czy mamy prawo do mieszkań zastępczych,oraz czy możemy prowadzić działalność zarobkową aby z czegoś żyć ,dzieci nie mają pracy.
Czy może ktoś udzielić informcji jak mamy postępować
pozdrawiam
Jaś
aristo
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Czy za długi komornicze można iść do więzienia

Postprzez Marcin » Śr, 14 sie 2002, 00:07

Czy po zlicytowaniu mieszkania następuje eksmisja,


Jest to zmartwienie nabywcy mieszkania, ale prawdopodobnie tak, bo tracicie tytuł prawny do lokalu.

czy mamy prawo do mieszkań zastępczych,


Nie wiem. Być może ma do was zastosowanie ustawa z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 71, poz. 733), ale nie jestem pewien.

oraz czy możemy prowadzić działalność zarobkową aby z czegoś żyć ,dzieci nie mają pracy.


A z czego, skoro nie potraficie spłacić długów ??

Czy może ktoś udzielić informcji jak mamy postępować


Spłacić długi ;).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Czy za długi komornicze można iść do więzienia

Postprzez Marcin » Śr, 14 sie 2002, 00:21

czy grozi za długi więzienie

za długi jako takie nie, ale za nieuczciwe uchylanie się od ich spłacania jak najbardziej


W pełni podzielam to zdanie. Kłania się art. 300 i nast. kk.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Czy za długi komornicze można iść do więzienia

Postprzez Marcin » Śr, 14 sie 2002, 00:26

A tak na marginesie:

Forum.sow.pl jest prywatną i niezależną grupą dyskusyjną, nie jest miejscem udzielania porad prawnych (!! - podkr. moje - M.)- jest ]tylko forum dyskusji na temat teorii oraz praktyki prawa.

Każdy Użytkownik może przedstawić na forum problem, który uznaje za kontrowersyjny i warty przedyskutowania. W przypadku przedstawiania jakiegoś casusu należy zwięźle podać stan faktyczny, najlepiej z własnym stanowiskiem w tej sprawie
.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: Czy za długi komornicze można iść do więzienia

Postprzez polis » Wt, 7 paź 2014, 19:54

płać długi a takiego problemu nie będzie
polis
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 7 paź 2014, 18:44

Re: Czy za długi komornicze można iść do więzienia

Postprzez roffasa » Cz, 27 lis 2014, 16:24

Nie chciałabym sprawdzać tego na własnej skórze. Ja bardzo szybko odpowiedziałem sobie na pytanie [url=http://www.alletipy.pl/jak-sprzedac-zadluzona-sp-z-o-o/]jak sprzedać zadłużoną sp. z o.o.[/url].
roffasa
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 27 lis 2014, 16:22

Re: Czy za długi komornicze można iść do więzienia

Postprzez roffasa » Cz, 27 lis 2014, 16:25

Nie chciałabym sprawdzać tego na własnej skórze. Ja bardzo szybko odpowiedziałem sobie na pytanie <a href="http://www.alletipy.pl/jak-sprzedac-zadluzona-sp-z-o-o/">jak sprzedać zadłużoną sp. z o.o.</a>.
roffasa
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 27 lis 2014, 16:22

Re: Czy za długi komornicze można iść do więzienia

Postprzez werty » Śr, 14 sty 2015, 01:05

co zrobiłeś?
werty
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt, 5 lip 2013, 00:12


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron