• Porady prawne
Euro-tax.pl

Problem z ubezpieczycielem - niskie odszkodowanie

polisy na życie, OC, AC, ubezpieczenia indywidualne, ubezpieczenia nieruchomości, majątku

Problem z ubezpieczycielem - niskie odszkodowanie

Postprzez marcin81 » Pt, 24 paź 2014, 12:15

Nie znalazłem na forum odpowiedzi na mój problem, dlatego piszę tutaj. Czy ktoś z Was wygrał walkę z ubezpieczycielem o wyższe odszkodowanie? Dwa lata temu miałem wypadek samochodowy spowodowany nie z mojej winy, zderzak samochodu został praktycznie zmiażdżony (naprawa kosztowała mnie 11 540zł), zaproponowano mi ubezpieczenie w kwocie 6 tysięcy zł. Odwoływałem się już dwa razy, za każdym razem nie przyniosło to efektu. Czy ktoś miał podobną sytuację i wygrał w sądzie?
marcin81
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 24 paź 2014, 12:07

Re: Problem z ubezpieczycielem - niskie odszkodowanie

Postprzez Dorota84 » Śr, 29 paź 2014, 23:34

marcin81 napisał(a):Nie znalazłem na forum odpowiedzi na mój problem, dlatego piszę tutaj. Czy ktoś z Was wygrał walkę z ubezpieczycielem o wyższe odszkodowanie? Dwa lata temu miałem wypadek samochodowy spowodowany nie z mojej winy, zderzak samochodu został praktycznie zmiażdżony (naprawa kosztowała mnie 11 540zł), zaproponowano mi ubezpieczenie w kwocie 6 tysięcy zł. Odwoływałem się już dwa razy, za każdym razem nie przyniosło to efektu. Czy ktoś miał podobną sytuację i wygrał w sądzie?
Nie wiem czy samodzielne staranie się o wypłatę większego odszkodowania przyniesie w Twoim przypadku jakiś efekt, ale w moim przypadku takie odwoływanie nic nie dało. Co prawda u mnie sprawa wyglądała inaczej, ponieważ odszkodowanie dotyczyło wypadku w pracy. A co do Twojej sprawy to polecam zwrócić się o pomoc do jakiejś skutecznej firmy, np. MK-Finanse - http://www.mk-finanse.pl/oferta/odszkodowania/odszkodowanie-za-szkody-rzeczowe/ (korzystałam z ich pomocy). Z tego co się orientuję to musisz przekazać im komplet dokumentów (kosztorys naprawy Twojego samochodu, decyzję zakładu ubezpieczeń, dowód rejestracyjny, a także podpisać pełnomocnictwo i umowę). Życzę powodzenia ;)
Dorota84
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt, 10 paź 2014, 11:27

Re: Problem z ubezpieczycielem - niskie odszkodowanie

Postprzez odszkodowaniaPCO » Cz, 31 mar 2016, 09:52

Pytanie na jakiej podstawie były odmowy? Coś więcej na ten temat?

Zaniżone odszkodowanie to niestety częsty przypadek, wręcz norma jeśli chodzi o polski rynek ubezpieczeń. I dlatego dużo osób faktycznie korzysta z pomocy firm zajmujących się reprezentacją klientów w sprawach o odszkodowanie. Możesz zawsze zlecić analizę sprawy. Często jest ona bezpłatna (np. tutaj: http://pco.info.pl/rodzaje-spraw/zanizo ... kodowanie/ )
Ach i pamiętaj, że sprawa w sądzie łączy się z koniecznością pokrycia opłaty od pozwu. Jeśli reprezentuje Cie profesjonalny prawnik zazwyczaj składany jest jednak wniosek o zwolnienie od kosztów procesu.
odszkodowaniaPCO
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 31 mar 2016, 09:40

Re: Problem z ubezpieczycielem - niskie odszkodowanie

Postprzez elwirk44 » Cz, 9 mar 2017, 12:17

Skontaktuj się z kancelarią http://prawo-medyczne.com.pl/ przedstaw sprawę i koniecznie próbuj dochodzić swoich praw. Niejednokrotnie było udowodnione, że ubezpieczyciele zaniżają odszkodowania i nie można się na to godzić. Po to mamy instrumenty, również podmioty działające w naszym interesie, aby z ich usług korzystać!
elwirk44
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 9 mar 2017, 12:14


Powrót do Ubezpieczenia Indywidualne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • odszkodowanie
    przez aristo2 » Śr, 1 paź 2003, 21:41
    1 Odpowiedzi
    1039 Wyświetlone
    Ostatni post przez Marcin Zobacz najnowszy post
    Śr, 1 paź 2003, 23:17
  • Odszkodowanie
    przez Schalker » So, 22 sty 2005, 22:19
    1 Odpowiedzi
    976 Wyświetlone
    Ostatni post przez Darek Zobacz najnowszy post
    Wt, 25 sty 2005, 14:50
  • odszkodowanie
    przez Irek » Wt, 9 lip 2002, 22:42
    2 Odpowiedzi
    1243 Wyświetlone
    Ostatni post przez Marcin Zobacz najnowszy post
    Wt, 9 lip 2002, 23:06
  • odszkodowanie
    1, 2przez ziomek_z » So, 3 cze 2006, 23:29
    11 Odpowiedzi
    3600 Wyświetlone
    Ostatni post przez Dredd Zobacz najnowszy post
    Pt, 14 lip 2006, 07:07
  • odszkodowanie
    przez ag8nie8szka » Wt, 28 cze 2005, 14:18
    4 Odpowiedzi
    1539 Wyświetlone
    Ostatni post przez Marcin Zobacz najnowszy post
    Wt, 28 cze 2005, 22:40

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron