Zastępstwo i zajście w ciążę

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Zastępstwo i zajście w ciążę

Postprzez aga_ol » Cz, 9 sty 2014, 08:11

Jestem w dość nietypowej sytuacji ponieważ, od początku grudnia dostałam pracę z polecenia przez Koleżankę, która właśnie odchodziła na zwolnienie z powodu ciąży (jestem na jej zastępstwo), a pod koniec grudnia dowiedziałam się, że sama jestem w ciąży.
W umowie mam zapisek (Umowa zawarta na), że zostałam zatrudniona na czas nieobecności i do czasu powrotu mojej Koleżanki do pracy (a czas wypowiedzenia umowy to 3 dni).

Nie wiem czy już teraz informować Pracodawcę o tym, że również jestem w ciąży czy jak? Głupio wyszło i na prawdę nie wiem co w takiej sytuacji powinnam zrobić.
Boję się trochę, że teraz mnie zwolnią jak ich o tym poinformuję.
aga_ol
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 9 sty 2014, 08:10

Re: Zastępstwo i zajście w ciążę

Postprzez Dorota84 » Pt, 10 paź 2014, 11:31

Oczywiście, że należy wcześniej informować pracodawcę.
Dorota84
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt, 10 paź 2014, 11:27

Re: Zastępstwo i zajście w ciążę

Postprzez pietrek14 » Pn, 13 paź 2014, 13:34

Jestem ciekaw jaki finał miała powyższa sprawa. Sytuacja dość absurdalna.
pietrek14
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 6 maja 2014, 15:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zastępstwo i zajście w ciążę

Postprzez efekt » Śr, 15 paź 2014, 08:39

Jeśli masz umowę na zastępstwo to pracodawca ma prawo Cię zwolnić nawet jeśli jesteś w ciąży. Bardzo dziwna sytuacja... :roll:
efekt
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 15 paź 2014, 08:35

Re: Zastępstwo i zajście w ciążę

Postprzez melanowicz » Cz, 23 paź 2014, 15:05

Ciekawe jaki był finał tej historii ;)
melanowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz, 23 paź 2014, 15:01

Re: Zastępstwo i zajście w ciążę

Postprzez adwokatkop » Cz, 6 lis 2014, 13:58

Tak, czy siak - pani Aga na pewno już tam nie pracuje ;)
adwokatkop
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 6 lis 2014, 13:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zastępstwo i zajście w ciążę

Postprzez torota » Pn, 21 gru 2015, 14:25

Faktycznie ciekawa sprawa i jestem pewna, że niestety Pani poinformowała pracodawcę i ten ją od razu zwolnił lub pozwolił jeszcze chwile popracować, przynajmniej dopóki jest ona w stanie. Wszystko zależy od rodzaju pracy i tego jak się ona czuła oczywiście. Swoją droga, niezły paradoks ;)
torota
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 21 gru 2015, 13:41

Re: Zastępstwo i zajście w ciążę

Postprzez MatkAs » N, 24 sty 2016, 02:14

Rzeczywiście, niezły paradoks :) Ja mialam nieco inny...zaszlam w ciążę chyba tuż po ogłoszeniu przez pracodawce że dostałam pracę. A na rozmowie mówiłam że absolutnie nie chcę jeszcze zakładać rodziny. To były szczere słowa. Pracodawca okazało się, że dowiedział się ze zostanie ojcem jakoś tydzień po mnie. To było chyba miodem na jego serce i zareagował na moją ciążę tak pobłażliwie...:)
MatkAs
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 24 sty 2016, 02:08

Re: Zastępstwo i zajście w ciążę

Postprzez wpracy » Cz, 25 lut 2016, 12:19

[quote="MatkAs"]Rzeczywiście, niezły paradoks :) Ja mialam nieco inny...zaszlam w ciążę chyba tuż po ogłoszeniu przez pracodawce że dostałam pracę. A na rozmowie mówiłam że absolutnie nie chcę jeszcze zakładać rodziny. To były szczere słowa. Pracodawca okazało się, że dowiedział się ze zostanie ojcem jakoś tydzień po mnie. To było chyba miodem na jego serce i zareagował na moją ciążę tak pobłażliwie...:)[/quote]

Pracodawca to też człowiek ;)

----
http://wypadekprzypracy.pl
wpracy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 25 lut 2016, 12:17


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości