Poręczenie weksla in blanco

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Poręczenie weksla in blanco

Postprzez wojciechowski_90 » So, 29 mar 2014, 13:10

Witam użytkowników forum.
Problem nie dotyczy mnie a mojego brata. Podpisał on weksel in blanco zgodnie z wszystkimi prawidłami poręczenia tzn na pierwszej stronie widnieje jego podpis "poręczam imię nazwisko" dla pewniej osoby której takowy był potrzebny do podpisania umowy agenta ubezpieczeniowego. Pytanie moje brzmi czy mógł brat być poręczycielem jeśli nie miał w tym momencie żadnych dochodów, żadnego mienia na własność? Budzi to wątpliwość, bo każdy przysłowiowy "pijaczyna" mógłby być poręczycielem - wystarczy dowód osobisty, trochę wątpliwe.
Zgodnie z
"Art. 7. Ważność podpisu osób na wekslu
Jeżeli na wekslu znajdują się podpisy osób, niezdolnych do zaciągania zobowiązań wekslowych, podpisy fałszywe, podpisy osób nieistniejących albo podpisy, które z jakiejkolwiek innej przyczyny nie zobowiązują osób, które weksel podpisały lub których nazwiskiem weksel został podpisany, nie uchybia to ważności innych podpisów."
Tylko ten art. mówi o sytuacji gdy jest kila poręczycieli. Nie wiem co o tej sprawie myśleć. Dodam że przeciwko osobie która pisała weksel będzie prawdopodobnie wystawiony pozew kliku, klikunastu osób o oszustwa finansowe.
Czekam na Wasze porady.
Pozdrawiam
wojciechowski_90
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 29 mar 2014, 12:55

Re: Poręczenie weksla in blanco

Postprzez wojciechowski_90 » Pn, 31 mar 2014, 19:58

Pomoże ktoś ???
wojciechowski_90
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 29 mar 2014, 12:55

Re: Poręczenie weksla in blanco

Postprzez prawnikowo2014 » Cz, 3 kwi 2014, 10:27

czy moglabym poprosic o maila?

pozdrawiam

katarzyna
prawnikowo2014
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 3 mar 2014, 11:10


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości