Serwis reklamy internetowej, jak to korzystnie rozwiazac?

prawa autorów, patenty, prawo własności intelektualnej, znaki handlowe, umowy licencyjne, tajemnice handlowe, Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych ZAiKS

Serwis reklamy internetowej, jak to korzystnie rozwiazac?

Postprzez ubudubu » N, 6 paź 2013, 22:51

Witam,

pewien czas temu na swojej stronie internetowej zainstalowałem skrypt polskiego serwisu zajmującego się reklamą internetowa. Jako, ze informatyka jest moim zainteresowaniem, postanowiłem sprawdzić działanie owego skryptu. Okazało się, ze nie jest on idealny i nie wykrywa sztucznie generowanych kliknięć w reklamy.

Nie ukrywam, ze reklamy umieściłem dla zysku i tak wlasnie chciałbym wykorzystać wiedze na temat luk w tym systemie.
Oczywiście w związku z tym pojawiają się dwa rozwiązania:
- umiescic skrypt z reklamami na kilku serwisach i napisac program do genereowania sztucznych klikniec,
- napisac do owej firmy w tej sprawie.

Z pierwszego nie chce korzystać, a odpowiedz jaką dostałem od tej firmy jest mniej więcej taka:
"Nasz system jest bezbledny i nie ma takiej możliwości. A gdyby jednak byla to nie może Pan nigdzie udostepniac takiej wiedzy bo oskarżymy Pana o narażenie firmy na straty".
Szczerze powiedziawszy to wpadl mi wlasnie dzięki tej odpowiedzi pewien pomysl do glowy; czemu by nie sprzedać tej wiedzy komus innemu (odpowiadaloby mi to ponieważ moglbym się wtedy zrzec odpowiedzialności za sztuczne klikniecia, które pewnie można zakfalfikowac do jakiegoś oszustwa czy naciągania).

Dopiero tu pojawia się moje główne pytanie: czy w związku z tym moglbym przekazac komus ta wiedze (w formie kursu lub książki) bez ponoszenia konsekwencji tego, ze on będzie mogl to wykorzystać aby zarabiać generując sztuczne klikniecia, czyli dopuszczając się oszutwa?
To w sumie byłoby podobne do wydania książki o uprawie narkotykow. Lub poradnik o tym jak wlamac się do sejfu - tak, to bardziej odpowiada tej sytuacji niz przykład z narkotykami.
ubudubu
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 6 paź 2013, 22:49

Re: Serwis reklamy internetowej, jak to korzystnie rozwiazac

Postprzez zan » So, 2 lis 2013, 17:05

ubudubu napisał(a):To w sumie byłoby podobne do wydania książki o uprawie narkotykow. Lub poradnik o tym jak wlamac się do sejfu - tak, to bardziej odpowiada tej sytuacji niz przykład z narkotykami.


Z tym, że tutaj musiałbyś podać nazwę konkretnego skryptu konkretnej firmy.
zan
 
Posty: 10
Dołączył(a): So, 2 lis 2013, 15:52


Powrót do Prawo Autorskie i Własności Przemysłowej

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości