firma chce usunięcia negatywnych opinii o nich

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

firma chce usunięcia negatywnych opinii o nich

Postprzez wyssa » Śr, 4 wrz 2013, 11:32

Witam

Użytkownicy mojego forum napisali (założyli wątek) w którym opisali złe praktyki, które wyprawia pewna firma. Po prostu odradzili innym korzystanie z ich usług, nie są to jakieś wymysły, tylko wszystko zgodnie z prawdą.
Zresztą poczytajcie sami: [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Opinia-e-o-Kseero-t]kliknij tutaj[/url]

Firma napisała do mnie, abym usunął ten wątek gdyż narusza ich dobre imię. Grożą oczywiście pozwem :)

Czy mam zatem usunąć wątek? Jakie jest stanowisko prawne w tej kwestii?
wyssa
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 4 wrz 2013, 11:32

Re: firma chce usunięcia negatywnych opinii o nich

Postprzez janklauzulowy » Cz, 5 wrz 2013, 10:46

Bezpieczniej usunąć te wypowiedzi albo ich fragmenty. W przeciwnym razie można się narazić na odpowiedzialność za naruszenie np. renomy. W przypadku tego typu naruszeń to na pozwanym będzie ciążył obowiązek wykazania, że opisane fakty są prawdziwe. Zalecam lekturę art. 14 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
janklauzulowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz, 5 wrz 2013, 10:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: firma chce usunięcia negatywnych opinii o nich

Postprzez alex » Pn, 30 wrz 2013, 13:38

Sporo na takie i podobne tematy można poczytać na stronie Piotra VaGla Waglowskiego.
alex
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt, 10 wrz 2013, 00:12


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron