Kuno nieruchomościod pod hipoteką inny kredytobiorca

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Kuno nieruchomościod pod hipoteką inny kredytobiorca

Postprzez piter197878 » Cz, 13 cze 2013, 16:46

Witam
Chcę kupić dom od właściciela jedynego w księdze wieczystej,ale kredytującym nieruchomość są osoby trzecie-jego rodzice.
Jak bezpiecznie dokonać transakcji.Chcę być pewny,że środki wpłacone na rachunek techniczny w Banku Millenium pójdą na spłatę ,a co będzie możliwe gdy jedynie kredytobiorcy Złożą DYSPOZYCJE całkowitej spłaty?

Myślę o umowie przedwstępnej notarialnej i wysłaniu przelewu na konto techniczne wskazane w zaświadczeniu, które uzyskali kredytobiorcy od banku i przekazali właścicielowi(który nie jest współ kredytobiorcą) .A po oddłużeniu dopiero chcę sporządzić umowę właściwą i zrobić przelew reszty na konto właściciela.Jak zobowiązać kredytujących do tego aby na pewną wykonali dyspozycję całkowitej spłaty, bo przecież bez dyspozycji się nie obędzie?????
Czy w notarialnej umowie przedwstępnej powinni być wpisanie kredytobiorcy
Proszę o pomoc!
piter197878
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 13 cze 2013, 16:30

Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron