Odrzucenie apelacji - jak ją przywrócić?

KRUS, ZUS, emerytury, zasiłki dla bezrobotnych, ubezpieczenia zdrowotne, opieka i pomoc społeczna, rehabilitacja inwalidów, stypendia socjalne, opiekę nad sierotami, renty, ubezpieczenie chorobowe,

Odrzucenie apelacji - jak ją przywrócić?

Postprzez zadluzony » So, 1 gru 2012, 16:34

W przegranej sprawie z zusem złożyłem apelację do sądu drugiej instancji. Nie mieszkam w miejscu zameldowania, w tym czasie zadzwoniła do mnie mama z informacją, że przyszło pismo z sądu o uregulowanie w ciągu 7 dni opłaty sądowej, co też uczyniłem. Niestety nie doczytała, że powinienem też podpisać dokumenty apelacyjne, o czym zapomniałem wysyłając papiery apelacyjne pocztą. Dzisiaj przyszedł list z sądu o odrzuceniu apelacji z powodu braków formalnych.
Co ja mam teraz zrobić? Całkowicie nie zgadzam sie z wyrokiem sądu bo nakłada na mnie podwójne ubezpieczenie, co nie jest wg prawa właściwe (jestem ubezpieczony w innym kraju niż Polska).
Teraz polski zus domaga sie zaplaty za skladki ubezpieczeniowe kilka lat wstecz. Nie mogę do tego dopuścić.
Czy wyrok automatycznie się uprawomocnił po odrzuceniu apelacji?
Czy zus wysyła pismo z uregulowaniem składek, czy mogę w najbliższych dniach spodziewać się od razu komornika?
zadluzony
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 1 gru 2012, 16:29

Re: Odrzucenie apelacji - jak ją przywrócić?

Postprzez marcin81 » Pt, 24 paź 2014, 12:10

jak dla mnie potrzebny będzie prawnik.
marcin81
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 24 paź 2014, 12:07

Re: Odrzucenie apelacji - jak ją przywrócić?

Postprzez macheck » Pt, 14 lis 2014, 10:18

W tej chwili Sąd winien rozpatrzyć sprawę przywrócenia terminu do wniesienia apelacji. Należy doprowadzić do rozpoznania wniosku o przywrócenie terminu przez sąd drugiej instancji.
macheck
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt, 31 paź 2014, 13:50


Powrót do Ubezpieczenia społeczne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości