Czy można anulować rozdzielność majątkową?

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Czy można anulować rozdzielność majątkową?

Postprzez kingas777 » Wt, 18 wrz 2012, 01:38

Proszę o pomoc. Przed rozwodem podpisałam rozdzielność majątkową u notariusza na mocy której były maż dostał wszystko. Szantażował mnie że nie dostanę rozwodu jak mu nie oddam mieszkania. Teraz sytuacja jest taka, że nie mam nic ale jestem współkredytobiorcą kredytu na to mieszkanie (ok 50 000). Czy mogę wnosić o anulowanie tego aktu lub o ponowny podział majątku?
kingas777
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 18 wrz 2012, 01:32

Re: Czy można anulować rozdzielność majątkową?

Postprzez nightingale » So, 27 paź 2012, 04:00

Można próbować uchylić się od skutków prawnych oświadczenia woli w przedmiocie rozdzielności majątkowej, na podstawie art. 87 Kodeksu Cywilnego:

Kto złożył oświadczenie woli pod wpływem bezprawnej groźby drugiej strony lub osoby trzeciej, ten też może uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia, jeżeli z okoliczności wynika, że mógł się obawiać, iż jemu samemu lub innej osobie grozi poważne niebezpieczeństwo osobiste lub majątkowe.
Powyższe uprawnienie wygasa z upływem roku, od momentu, gdy stan obawy przed groźbą użytą wobec Pani ustał.
nightingale
 
Posty: 24
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2012, 09:05


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron