Zakład pracy odmawia mi wypłaty 100% zarobków.

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Zakład pracy odmawia mi wypłaty 100% zarobków.

Postprzez kloon900 » Śr, 24 paź 2012, 03:43

Witam mam takie pytanie.
4 września miałem wypadek przy pracy, powiadomiłem pracodawcę na piśmie o wypadku , powołano komisję powypadkową która ustaliła że wypadek jest nie zmojej winy i pracodawca uznał to wyjaśnienie za zasadne mam spożądzony protokuł podpisany przez komisję i pracodawcę. I teraz zaczyna się problem , pracodawca odmawia mi wypłaty 100% wynagrodzenia zasłaniając się decyzją ZUS-u jeżeli ZUS uzna mi ten wypadek. Z tego co mi wiadomo pracodawca napisał pismo do ZUS-u w tej sprawie w odpowiedzi dostał pismo że skoro zakład pracy uznał wypadek to ich to nieinteresuje. W związku z tym pracodawca wystąpił o jednorazowe odszkodowanie licząc na to że ZUS nie uzna uszczerbku na zdrowiu.
Jak mogę zmusić pracodawcę do wypłaty zaległych i obecnych 20% poborów .Przebywam od dnia wypadku na L-4 , mam naderwane ścięgno Achilles , noga w gipsie. Z tego co czytałem na internecie to o jednorazowe odszkodowanie ja występuję a nie zakład pracy i to po zakończeniu leczenia. Jest to dlamnie sprawa PILNA gdyż przy obecnej służbie zdrowia muszę chodzić do lekarzy prywatnie a to kosztuje.
Bardzo dziękuje za szybką odpowiedż.
Pozdrawiam Mirosław Jaszczyk
kloon900
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 24 paź 2012, 03:13

Re: Zakład pracy odmawia mi wypłaty 100% zarobków.

Postprzez Robert. » Śr, 24 paź 2012, 16:19

Może Pan wystosować wezwanie do zapłaty zaległego wynagrodzenia, ale ja bym radził wystosować skargę do Państwowej Inspekcji Pracy, która ma o wiele efektywniejsze instrumenty ku temu.
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06

Re: Zakład pracy odmawia mi wypłaty 100% zarobków.

Postprzez kloon900 » Śr, 24 paź 2012, 18:25

Dziękuję za informację , zgłoszę to do PIP.
Pozdrawiam
M.Jaszczyk
kloon900
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 24 paź 2012, 03:13


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron